Nasze sukcesy w roku 2015

XXIII Niżańskie Spotkanie z Kolędą "Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś..."

Dwoma sukcesami zaczął się nowy rok dla Zespołu Wokalnego „Takt”. Pierwszym z sukcesów jest Wyróżnienie w XXIII Niżańskim Spotkaniu z Kolędą „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś…”, które odbyło się w dniach 16-17 stycznia 2016r. w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół”. Spotkanie miało charakter przeglądu. W tegorocznej edycji do rywalizacji wokalnych stanęło 120 wykonawców. Organizator przyznał wokalistom i zespołom Wyróżnienia w postaci pamiątkowych statuetek będących wyrazem uznania dla talentu młodych artystów oraz formą zachęty do dalszej pracy twórczej.
Drugim sukcesem zespołu jest I miejsce w IX Międzypowiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Krzeszowskie Kolędowanie”, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie. W eliminacjach wstępnych wzięło udział 55 solistów oraz 15 zespołów spośród których Jury wyłoniło po 3 kandydatów w ośmiu kategoriach wiekowych. Podczas Gali Finałowej, która odbyła się 24 stycznia 2016r. nasz zespół utworem „Przekażmy sobie znak pokoju” wywalczył I miejsce.  Instruktorem prowadzącym Zespół Wokalny „Takt” jest pani Dorota Nieradka. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych!!!

Zespół Wokalny „Takt” wraz z instruktorem prowadzącym.
/od lewej/: Katarzyna Podgórska, Dominika Swara, Julia Dziuba, Kamila Kochan oraz pani Dorota Nieradka

Pasikonik 2015

IV Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

W środę, 4 listopada 2015r., uczestniczki Warsztatów Wokalnych „Nutka”, które prowadzi p. Dorota Nieradka, reprezentowały Dom Kultury w Pysznicy w IV Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim. W konkursie wzięło udział 135 uczestników, którzy zaprezentowali się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III SP, klasy IV-VI SP oraz gimnazjum. Nasza wokalistka Julia Dziuba zdobyła Wyróżnienie w kategorii gimnazjum. Serdecznie gratulujemy!

II Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów

Zespół Ludowy „Pyszniczanie” zdobył Wyróżnienie w II Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów „Bo radość jest w nas”, który odbył się 4 października 2015r w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

II Ogólnopolski Festiwal Tańca „Taneczne Inspiracje”

Zespół Taneczny „KIK” został nagrodzony w II Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „Taneczne Inspiracje” w Biłgoraju. serdecznie gratulujemy!!!

IV Powiatowy Konkurs pt.”Pisanka Wielkanocna"

Uczestnicy młodzieżowej grupy Rękodzieła Artystycznego „Supełek” zostali  nagrodzeni w IV Powiatowym Konkursie pt.”Pisanka Wielkanocna” zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach. Miejsca II w swych kategoriach wiekowych zajęły: Kornelia Wytrzęś i Kamila Ko chan, natomiast Kamil Bąk zdobył Wyróżnienie. Nagrodzeni uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz Nagrody.

Serdecznie gratulujemy!!

VII Podkarpacki przegląd dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych