Ognisko Muzyczne

„Dziecko nosi w sobie muzykę spontaniczną, która chce się ujawnić. Jeżeli pomożemy dziecku rozwinąć muzykę, która jest  w nim, uczynimy je istotą nie tylko lepszą i szlachetniejszą, lecz również bardziej szczęśliwą”.

– Etienne Sourian

Ognisko Muzyczne działa w naszej placówce od 1995 roku. Uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie gry na takich instrumentach jak: pianino, keyboard, skrzypce, akordeon i gitara. Lekcje nauki gry na pianinie, skrzypcach, akordeonie i keyboardzie odbywają się indywidualnie, natomiast zajęcia gitarowe w grupach. Zdobyte umiejętności uczniowie Ogniska Muzycznego prezentują podczas okazjonalnych koncertów organizowanych przez Dom Kultury.

 

Pani Anna Pyć z uczniami
gitary

Pan Piotr Szafraniec z uczniami akordeonu i keyboardu

 

PYSZNICKA ORKIESTRA KAMERALNA

Pysznicka Orkiestra Kameralna powstała w 2017r. Tworzą ją młodzi utalentowani muzycznie ludzie. Większość z nich jest uczniami Ogniska Muzycznego działającego w naszej instytucji, ale w jej skład wchodzą również uczniowie stalowowolskiej szkoły muzycznej. Ideą powstania orkiestry była chęć wspólnego muzykowania, a także nadania niepowtarzalnej oprawy muzycznej wydarzeniom organizowanym przez Dom Kultury. W swoim repertuarze orkiestra posiada utwory klasyczne, patriotyczne oraz rozrywkowe. Orkiestrę prowadzi  pan Piotr Szafraniec.