Warsztaty Wokalne "Nutka"

Głównym założeniem warsztatów jest rozwijanie umiejętności wokalnych wszystkich tych, którym śpiewanie sprawia radość i zadowolenie.  Podczas zajęć dzieci i młodzież doskonalą umiejętności muzyczno-wokalne, poznają zasady poprawnej dykcji oraz różnorodne formy ekspresji scenicznej. Dzięki tym ćwiczeniom, zarówno mali jak i duzi wokaliści stopniowo przygotowują się do samodzielnego wyjścia na scenę. Uczestnicy zajęć reprezentują placówkę w różnych konkursach i przeglądach piosenki o zasięgu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Instruktor prowadzący:
Pani Alina Stępień

ZESPÓŁ WOKALNY „TAKT”

Zespół Wokalny „Takt” powstał w 2012r. z inicjatywy Dyrektora DK – pani Barbary Żywczak i w początkowych latach działalności nosił nazwę Zespół Wokalny „Nutka”. Pierwszy skład zespołu stworzyły wokalistki, które od dziecka związane były ze sceną Domu Kultury w Pysznicy, tj.: Julia Dziuba, Kamila Kochan, Katarzyna Podgórska i Dominika Swara. Instruktorem prowadzącym została pani Małgorzata Kluz. Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem zespołu, zrealizowanym w czerwcu 2012r. było nagranie płyty pt. Zaczarowany fortepian w Domu Kultury w Pysznicy”. Na płycie znalazły się utwory wykonane zespołowo, a także  interpretacje solowe. W grudniu  tego samego roku zespół, wspólnie z  Zespołem Ludowym „Pyszniczanie”, wziął udział w realizacji nagrań kolęd i pastorałek, składających się na płytę  pt. „Na pysznicką ziemię w grudniu o północy przyszło Boże Dziecię w całej swojej mocy”. Zespół Wokalny „Takt” bierze udział w  koncertach okolicznościowych i imprezach plenerowych organizowanych przez Dom Kultury, a także reprezentuje instytucję i Gminę Pysznica podczas gościnnych występów, konkursów i festiwali wokalnych. W ostatnim czasie zaprezentował się podczas oficjalnego otwarcia nowej siedziby Domu Kultury, koncertu „Młodzi artyści dla Niepodległej”, „Wieczoru Kolęd”, Uroczystości wręczenia gminnych nagród w dziedziny kultury, „XII Królewskiego Jarmarku – Pysznica 2019”, a także podczas koncertu „Posłuchaj Ojczyzno!”. Jednym z największych sukcesów jaki zespół posiada na swoim koncie jest III miejsce w X Międzynarodowym Festiwalu Sztuki „Orfeusz w Italii”, który w dniach 9-16 września 2017r. odbył się w Wenecji.
Do pozostałych sukcesów zespołu należą m.in.:
Nagroda Starosty Powiatu Stalowowolskiego w IX Zimowym Konkursie „Bawmy się muzyką” – 2013r.
–  II miejsce w VI Międzypowiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Krzeszowskie Kolędowanie”,
Wyróżnienie w XXIII Niżańskim Spotkaniu z Kolędą „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś…”, – 2016r.
I miejsce w IX Międzypowiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Krzeszowskie Kolędowanie”,
Wyróżnienie w XXXI Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Mini Shanties – 2016r.
II miejsce w X Międzypowiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Krzeszowskie Kolędowanie”.
Z gościnnym występem zespół zaprezentował się m.in. w imprezie plenerowej pt. „Z Funduszami Europejskimi na Majówkę”, zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, w koncercie pn. „Koszyk Sztuki” zorganizowanym przez Spółdzielczy Dom Kultury w Stalowej Woli, w plenerowej imprezie rodzinnej „Kalejdoskop powiatowy” w Stalowej Woli, w Pikniku Rodzinnym w Kłyżowie i wielu innych.Obecnie skład zespołu tworzą: Julia Dziuba, Kamila Kochan, Katarzyna Podgórska,  Dominika Swara i Adrian Golik. Dziś są to już osoby uczące się w szkołach średnich i na studiach. Mimo wielu obowiązków zawsze z pełnym zaangażowaniem biorą udział  w próbach oraz dokładają wszelkich starań by jak najlepiej zaprezentować się podczas różnych wydarzeń kulturalnych.

CHÓR KamerTON 

Chór rozpoczął swoją działalność pod koniec 2021 roku.W skład chóru wchodzą osoby dorosłe, które odnalazły w sobie pasję śpiewania i chciały ją rozwijać pod okiem wykwalifikowanego instruktora.