Warsztaty Wokalne "Nutka"

Głównym założeniem warsztatów jest rozwijanie umiejętności wokalnych wszystkich tych, którym śpiewanie sprawia radość i zadowolenie.  Podczas zajęć dzieci i młodzież doskonalą umiejętności muzyczno-wokalne, poznają zasady poprawnej dykcji oraz różnorodne formy ekspresji scenicznej. Dzięki tym ćwiczeniom, zarówno mali jak i duzi wokaliści stopniowo przygotowują się do samodzielnego wyjścia na scenę. Uczestnicy zajęć reprezentują placówkę w różnych konkursach i przeglądach piosenki o zasięgu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Instruktor prowadzący:
Pani Alina Stępień

ZESPÓŁ WOKALNY „TAKT”

Zespół Wokalny „Takt” powstał w 2012r. z inicjatywy Dyrektora DK – pani Barbary Żywczak i w początkowych latach działalności nosił nazwę Zespół Wokalny „Nutka”. Pierwszy skład zespołu stworzyły wokalistki, które od dziecka związane były ze sceną Domu Kultury w Pysznicy, tj.: Julia Dziuba, Kamila Kochan, Katarzyna Podgórska i Dominika Swara. Instruktorem prowadzącym została pani Małgorzata Kluz. Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem zespołu, zrealizowanym w czerwcu 2012r. było nagranie płyty pt. Zaczarowany fortepian w Domu Kultury w Pysznicy”. Na płycie znalazły się utwory wykonane zespołowo, a także  interpretacje solowe. W grudniu  tego samego roku zespół, wspólnie z  Zespołem Ludowym „Pyszniczanie”, wziął udział w realizacji nagrań kolęd i pastorałek, składających się na płytę  pt. „Na pysznicką ziemię w grudniu o północy przyszło Boże Dziecię w całej swojej mocy”. Zespół Wokalny „Takt” bierze udział w  koncertach okolicznościowych i imprezach plenerowych organizowanych przez Dom Kultury, a także reprezentuje instytucję i Gminę Pysznica podczas gościnnych występów, konkursów i festiwali wokalnych. W ostatnim czasie zaprezentował się podczas oficjalnego otwarcia nowej siedziby Domu Kultury, koncertu „Młodzi artyści dla Niepodległej”, „Wieczoru Kolęd”, Uroczystości wręczenia gminnych nagród w dziedziny kultury, „XII Królewskiego Jarmarku – Pysznica 2019”, a także podczas koncertu „Posłuchaj Ojczyzno!”. Jednym z największych sukcesów jaki zespół posiada na swoim koncie jest III miejsce w X Międzynarodowym Festiwalu Sztuki „Orfeusz w Italii”, który w dniach 9-16 września 2017r. odbył się w Wenecji.
Do pozostałych sukcesów zespołu należą m.in.:
Nagroda Starosty Powiatu Stalowowolskiego w IX Zimowym Konkursie „Bawmy się muzyką” – 2013r.
–  II miejsce w VI Międzypowiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Krzeszowskie Kolędowanie”,
Wyróżnienie w XXIII Niżańskim Spotkaniu z Kolędą „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś…”, – 2016r.
I miejsce w IX Międzypowiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Krzeszowskie Kolędowanie”,
Wyróżnienie w XXXI Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Mini Shanties – 2016r.
II miejsce w X Międzypowiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Krzeszowskie Kolędowanie”.
Z gościnnym występem zespół zaprezentował się m.in. w imprezie plenerowej pt. „Z Funduszami Europejskimi na Majówkę”, zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, w koncercie pn. „Koszyk Sztuki” zorganizowanym przez Spółdzielczy Dom Kultury w Stalowej Woli, w plenerowej imprezie rodzinnej „Kalejdoskop powiatowy” w Stalowej Woli, w Pikniku Rodzinnym w Kłyżowie i wielu innych.Obecnie skład zespołu tworzą: Julia Dziuba, Kamila Kochan, Katarzyna Podgórska,  Dominika Swara i Adrian Golik. Dziś są to już osoby uczące się w szkołach średnich i na studiach. Mimo wielu obowiązków zawsze z pełnym zaangażowaniem biorą udział  w próbach oraz dokładają wszelkich starań by jak najlepiej zaprezentować się podczas różnych wydarzeń kulturalnych.