Nasze sukcesy w roku 2014

Najnowsze sukcesy Zespołu Tanecznego "KIK"!

35 Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie

W dniach 4-8 czerwca 2014r. Zespół Taneczny „KIK” działający w naszej placówce wziął udział w 35 Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. W pierwszym dniu odbyły się eliminacje wstępne, w których wzięło udział 108 zespołów z kraju i zagranicy. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 77 formacji tanecznych i wśród nich znalazł się także nasz zespół. Festiwal to nie tylko pokazanie wspaniałego bogactwa układów tanecznych z różnych stron świata. Festiwal to przede wszystkim spotkania ludzi z różnych części Europy i spoza jej granic, wymiana doświadczeń i ciekawych przeżyć. To wspaniała przygoda która jest niezwykłym zwieńczeniem wielu tygodni a nawet miesięcy pracy instruktora prowadzącego z zespołem.

VI Podkarpacki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Złoty Gryf”

Nasz Zespół Taneczny „KIK” odniósł kolejny sukces na podkarpackiej arenie tańca.  Układem tanecznym pn. „W szafie” wytańczył Srebrny Gryf w VI Podkarpackim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Złoty Gryf” 2014, który odbył się 22 marca w Domu Kultury „Mors” w Dębicy. W przeglądzie organizowanym pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego zespoły rywalizowały w tanecznych formach różnych w dwóch kategoriach wiekowych 7-12 lat i 13-18. Ta Nagroda jest wyrazem uznania dla ciężkiej pracy zespołu oraz ciekawych pomysłów choreograficznych instruktora prowadzącego – pani Teresy Śwideckiej – Węglarz. Serdecznie gratulujemy!

LEŚMIANOWSKIE BAJDANIA

Uczestniczki Warsztatów Teatru „Kramik” działających w naszej placówce odniosły sukces w Powiatowym konkursie recytatorskim „LEŚMIANOWSKIE BAJDANIA”, który odbył się w dniu 4 marca br. W Gminnym Ośrodku Kultury w Bojanowie. W kategorii szkół podstawowych zaprezentowała się Julia Wandas z wierszem pt. „Dwoje Ludzieńków” oraz Oktawia Bzdyra w utworze „Romans”, natomiast w kategorii gimnazjum Magdalena Wandas, która wyrecytowała wiersz pt. „Dziewczyna”. Doceniając prezentacje naszych reprezentantów Organizatorzy przyznali I miejsce dla Julii Wandas oraz Wyróżnienie dla Magdaleny Wandas.Uczestniczki do konkursu przygotowała pani Monika Wandas. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Powiatowe Dni Animatora Kultury i Sportu Zarząd Powiatu Stalowowolskiego

W dniu 27 lutego 2014r. podczas uroczystości z okazji Powiatowego Dnia Animatora Kultury i Sportu Zarząd Powiatu Stalowowolskiego uhonorował osoby, które poprzez swoją działalność oraz osiągnięcia w dziedzine kultury i sportu przyczyniają się do promocji powiatu. W gronie nagrodzonych znalazł się Zespół Taneczny „KIK’ działający w naszej placówce pod okiem pani Teresy Śwideckiej – Węglarz. Zespół otrzymał Nagrodę w kategorii „Animator Kultury 2013” za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Serdecznie gratulujemy!

Zapasy Taneczne 2014

Zespół Taneczny „KIK” działający w naszej placówce zdobył III Nagrodę w IX Przeglądzie Zespołów Tańca Sportowego „Zapasy Taneczne 2014”, który odbył się w sobotę 8 lutego w hali Zespołu Szkół Nr 2 w Nisku. W tegorocznej edycji Przeglądu Zespołów Tańca Sportowego wzięło udział 21 drużyn, które zaprezentowały się w 4 kategoriach: show dance, cheerleaderki, gimnastyka artystyczna oraz street dance.