Nasze sukcesy w roku 2016

Sukcesy DKP

III Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów

W niedzielę, 9 października, w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli, odbył się III Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów „Bo radość jest w nas”. Przegląd adresowany był do seniorów działających w klubach, Uniwersytetach Trzeciego Wieku, domach pomocy społecznej, oddziałach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz w innych środowiskach senioralnych na terenie województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Gminę Pysznica w przeglądzie reprezentował Zespół Ludowy „Pyszniczanie” i duet: p. Genowefa Stępień i p. Józef Krakowski z Domu Kultury w Pysznicy oraz Zespół Ludowy „Jastkowianie” z Jastkowic. Prezentacje naszych artystów zostały docenione przez Jury przeglądu. W kategorii zespołów folklorystycznych Zespół Ludowy „Jastkowianie” zdobył II miejsce, Zespół Ludowy „Pyszniczanie” – III miejsce, natomiast w kategorii duetów pani Genowefa i pan Józef okazali się najlepsi i zostali nagrodzeni I miejscem. Składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

II Powiatowy Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych

W dniu 5 maja 2016r. Zespół Pieśni i Tańca „Pyszniczanie” wziął udział w II Powiatowym Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Wesołe Szczygiełki”, który odbył się w Gminnym Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach. W przeglądzie zatańczyły dwie grupy ZPiT Pyszniczanie, które zaprezentowały na scenie tańce śląskie, kujawiaka Wieniawskiego, oberka i Przepióreczkę z repertuaru Mazowsza. Za prezentacje zespół otrzymał Nagrodę Dyrektora GCK. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

III Ogólnopolski Festiwal Tańca „Taneczne Inspiracje”

Kolejnym sukcesem Zespołu Tanecznego „KIK”  jest II miejsce w III Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „Taneczne Inspiracje”, który odbył się 17 kwietnia 2016r. w Biłgoraju. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

VII Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych

Obecny Rok Artystyczny to dla Zespołu Tanecznego „KIK” pasmo niezwykłych sukcesów i osiągnięć. Dzięki pasji do tańca i wielkiemu zaangażowaniu, nie tylko tancerek, ale również instruktora prowadzącego, pani Teresy Śwideckiej-Węglarz, zespół osiąga coraz to większe umiejętności taneczne doceniane w wielu znaczących konkursach i festiwalach o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim. W dniu 2 kwietnia br. grupa młodzieżowa, za układ taneczny „Moje wspomnienia”, otrzymała Wyróżnienie spośród 39 zespołów biorących udział w VII Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych w Jedliczu. Tydzień później, podczas VIII Podkarpackiego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „ZŁOTY GRYF” 2016 w Dębicy, grupa dziecięca zajęła I miejsce – Złoty Gryf w kategorii wiekowej 7-12 lat, a grupa młodzieżowa wywalczyła nagrodę główną – Grand Prix. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Powiatowy Dzień Animatora Kultury i Sportu

Pani Anna Strusińska /trzecia od lewej/ wśród laureatów Nagrody „Animator Kultury 2015”

W piątek, 11 marca 2016r., z okazji Powiatowego Dnia Animatora Kultury i Sportu odbyła się uroczystość wręczenia nagród osobom krzewiącym lokalną kulturę, a także osobom wyróżniającym się w działalności sportowej. Nagrody te przyznają Władze Powiatu Stalowowolskiego jako wyraz uznania oraz podziękowania ludziom, którzy poprzez swoją działalność oraz osiągnięcia w dziedzinach sportu i kultury przyczyniają się do promocji Powiatu Stalowowolskiego. Z ramienia Domu Kultury w Pysznicy, Nagrodę w kategorii „Animator Kultury”, otrzymała pani Anna Strusińska, która od wielu lat z pasją i zamiłowaniem krzewi wśród dzieci i młodzieży tradycje folkloru będące dorobkiem wielu pokoleń Polaków. W Domu Kultury w Pysznicy pracuje od 2008 roku. Prowadzi Zespół Pieśni i Tańca „Pyszniczanie”, który skupia ok. 80 uczestników, a w ramach współpracy Domu Kultury ze szkołami z terenu Gminy Pysznica dojeżdża do wszystkich szkół, gdzie prowadzi zajęcia taneczne z przydzielonymi grupami dzieci. Opracowuje choreografie taneczne, które uświetniają gminne uroczystości oraz okolicznościowe wydarzenia kulturalne. Rozpowszechnianie piękna i tradycji tańców ludowych i narodowych jest wielką pasją i życiowym wyzwaniem dla pani Anny Strusińskiej, dlatego zawsze w swoją pracę angażuje się z pełnym oddaniem. Sama często podkreśla, że praca instruktora tańca ludowego daje jej ogromną radość i satysfakcję, ponieważ dzieląc się swoją pasją z dziećmi i młodzieżą przekazuje im dobre wartości i przywiązanie do polskiej kultury ludowej.

XI Przeglądzie Zespołów Tańca Sportowego „Zapasy Taneczne 2016”

W dniu 16 stycznia 2016r. Zespół Taneczny „KIK” reprezentował Dom Kultury w Pysznicy w XI Przeglądzie Zespołów Tańca Sportowego „Zapasy Taneczne 2016” w Nisku. Zespoły taneczne były oceniane w czterech kategoriach: cheerleaderki, mażoretki, show Dance oraz gimnastyka artystyczna. W rywalizacji wzięły udział 23 zespoły taneczne, wśród których „KIK” okazał się najlepszy. Za prezentację układu pt. „Schody do nieba” Jury przyznało zespołowi I Nagrodę. Serdeczne gratulacje składamy tancerkom oraz pani instruktor Teresie Śwideckiej – Węglarz.