Nasze sukcesy w roku 2013

21 Mikołajkowe Spotkania Taneczne

XII Przegląd Zespołów Tanecznych

CZŁOWIEK NASZEGO CZASU 2012-2013

W dniu 30 września 2013r. Dyrektor Domu Kultury w Pysznicy pani Barbara Żywczak za liczne inicjatywy kulturalne i społeczne na rzecz dzieci, młodzieży i wszystkich mieszkańców gminy Pysznica oraz kultywowanie regionalnych tradycji otrzymała od Redakcji Magazynu Nadsańskiego „Nasz Czas” tytuł oraz statuetkę „CZŁOWIEK NASZEGO CZASU 2012-2013”. Jest to kolejne bardzo ważne wyróżnienie dla Pani Dyrektor, które świadczy o jej zaangażowaniu w kształtowanie postaw młodych ludzi i trosce o dobro kultury naszych czasów i przyszłych pokoleń.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Złoty Medal Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Pani Barbara Żywczak Dyrektor Domu Kultury w Pysznicy otrzymała Złoty Medal Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który jest nagrodą za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa nadawaną po 30 latach pracy. Uroczyste wręczenie odznaczeń odbyło się 10 września 2013r. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. W imieniu Prezydenta RP medale wręczyła i pogratulowała uhonorowanym pani Małgorzata Chomycz-Śmigielska – wojewoda podkarpacki.
Serdecznie gratulujemy odznaczenia, które jest wyrazem uznania za to, co Pani robi na co dzień, za rzetelną i aktywną pracę na rzecz społeczności lokalnej wyrażającą się w kierowaniu i organizowaniu życia kulturalnego naszego regionu.

IV Wojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego

W dniu 22 marca 2013r. Zespół Pieśni i Tańca „Pyszniczanie” reprezentował Dom Kultury w Pysznicy w IV Wojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego „Garniec” w Łańcucie. Na scenie Miejskiego Domu Kultury zespół zaprezentował tańce rzeszowskie w II kategorii wiekowej oraz tańce góralskie „Sarna Żywiec” w III kategorii wiekowej. Za swoje prezentacje „Pyszniczanie” otrzymali Wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy

IV Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych Jedlicze 2013

Zespół Tańca „KIK” wziął udział w IV Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych Jedlicze 2013, który odbył się 19 marca 2013r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu. Zespół zaprezentował układ taneczny pt. „Naiwne pajacyki”, za który otrzymał Wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

V Podkarpacki Przeglądz Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych ZŁOTY GRYF

Dnia 17 marca br. Zespół Tańca „KIK” swoim układem tanecznym pn. „Naiwne pajacyki” wytańczył II miejsce w V Podkarpackim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych ZŁOTY GRYF w Dębicy. Serdecznie gratulujemy wygranej!

Powiatowy Dzień Animatora Kultury i Sportu

W dniu 1 marca 2013 r. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli odbyło się wręczenie nagród z okazji Powiatowego Dnia Animatora Kultury i Sportu. Dyrektor Domu Kultury w Pysznicy pani Barbara Żywczak otrzymała nagrodę w kategorii Animator Kultury 2012 za promowanie i zachowanie dziedzictwa kulturowego, a także za działania inicjatorskie na rzecz upowszechniania nowych form działalności kulturalnej w środowisku lokalnym.
Wszyscy pracownicy Domu Kultury w Pysznicy składają Pani Dyrektor najszczersze gratulacje jednocześnie życząc dalszych, owocnych działań na niwie kultury oraz wytrwałości w realizacji zamierzonych planów. Mamy nadzieję, że otrzymana nagroda stanowi uhonorowanie dotychczasowych osiągnięć oraz będzie zachętą do dalszej pracy.

fot. Mariusz Biel
Na zdjęciu: Starosta stalowowolski pan Robert Fila, pani Jadwiga Ciba-Powęska, pani Barbara Żywczak, pan Marek Zaremba, pan Marek Kopera

Krzeszowskie Kolędowanie 2013

Nasze wokalistki z Warsztatów Wokalnych „Nutka” zdobyły nagrody w VI Międzypowiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Krzeszowskie Kolędowanie 2013”, który odbył się 27 stycznia 2013r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie. W kategorii klas IV-VI Kasia Podgórska zdobyła III miejsce, natomiast Zespól Wokalny „Nutka” w swojej kategorii zajął II miejsce. Naszym wokalistkom gratulujemy osiągniętych sukcesów.