11 listopada 2018r. – Koncert pt. „Młodzi artyści dla Niepodległej”

Opublikowano: 14 grudnia 2018

Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w gminie Pysznica rozpoczęły się o godz. 11:00 uroczystą mszą świętą w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Świętego Jana Chrzciciela w Pysznicy, po której Wójt Gminy Pysznica pan Tadeusz Bąk oraz ks. proboszcz Jan Kłak odsłonili tablicę upamiętniającą mieszkańców parafii Pysznica, którzy na przestrzeni lat poświęcili swoje życie i zdrowie w obronie Ojczyzny. Następnie o godz. 17:00 w Domu Kultury odbył się koncert pt. „Młodzi artyści dla Niepodległej”, podczas którego z gościnnym występem zaprezentował się Dziecięco – Młodzieżowy Zespół Taneczny „Sanowiślaczki” z Chwałowic, którego choreografem jest pani Anna Strusińska oraz zespół instrumentalno – wokalny „Akord” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pysznicy, który prowadzi pani Teresa Mierzwa. Na scenie zaprezentowali się również artyści od lat związani z naszym Domem Kultury – Zespół Taneczny „KIK” prowadzony przez panią Teresę Świdecką – Węglarz, a także wokalistki Zespołu Wokalnego „Takt” – Julia Dziuba i Dominika Swara, które przygotowała pani Dorota Nieradka. Koncert przepełniony wzruszeniami i patriotyczną zadumą został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez publiczność, która wypełniła salę widowiskowa po brzegi. Dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy do udziału w naszych następnych przedsięwzięciach kulturalnych.