Lipiec 2016 – Wakacyjny wyjazd ZPiT „Pyszniczanie”

Opublikowano: 20 lipca 2016

Zespół Pieśni i Tańca „Pyszniczanie” ma już za sobą udany wakacyjny wyjazd zorganizowany  wspólnie z Zespołem „Sanowiślaczki” z Chwałowic. W dniach od 6 do 10 lipca zespoły przebywały w  miejscowości Snina we wschodniej Słowacji. Znajduje się tam słynne Bio – kąpielisko – Sninske rybniky, gdzie w ramach wypoczynku rekreacyjnego uczestnicy zespołu korzystali z licznych kąpieli. Ponadto brali udział w wycieczkach górskich, przechodząc szlakiem do Morskiego Oka oraz  odwiedzili jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc – zamek renesansowy w Humenne, który wraz z przyległym Parkiem Narodowym jest zabytkiem kulturalnym. W miejscu tym ma siedzibę Muzeum Vihorlackie z ekspozycją architektury ludowej. Oprócz przyjemności duchowych „Pyszniczanie” brali udział w koncertach w miejscowości Snina i Starina. Starina jest to miejsce, które w latach 70.XX wieku zostało w całości zalane, tworząc sztuczny zbiornik dla elektrowni. 9 lipca w rocznicę tego wydarzenia odbywają się liczne imprezy kulturalne z udziałem wielu zespołów.