Sierpień 2016 – Międzynarodowy sukces Zespołu Tanecznego „KIK”

Opublikowano: 31 sierpnia 2016

Na zakończenie wakacji, w dniach 20.08 – 28.08.2016r., Zespół Taneczny „KIK” działający w Domu Kultury w Pysznicy pod okiem instruktora pani Teresy Śwideckiej – Węglarz, wziął udział w XXIV Międzynarodowym Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży “My – XXI wiek” w Bułgarii. W festiwalu uczestniczyło kilkuset tancerzy i wokalistów z takich krajów jak: Bułgaria, Polska, Uzbekistan, Kazachstan, Malta i Litwa. W zmaganiach konkursowych, zarówno zespołowych jak i indywidualnych, dziewczęta odniosły ogromny sukces. W kategorii zespołowej „KIK” zajął I miejsce za układy taneczne pt. „Moje wspomnienia” i „Let me tnink about it” oraz II miejsce za prezentację „KIK TRIO” w składzie: Klaudia Kuraś, Natalia Gołąb i Alicja Sibiga, natomiast w kategorii indywidualnej Karolina Wasąg zdobyła III miejsce. Ponadto zespół otrzymał Nagrodę za oryginalną choreografię, a pani Teresa Świdecka-Węglarz – za wyskoki profesjonalizm. Wyrazem uznania Organizatorów dla Zespołu Tanecznego „KIK” jest również oficjalne zaroszenie do udziału w X Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Orfeusz w Italii”, który odbędzie się w przyszłym roku w Wenecji. Udział w festiwalu przypieczętowany tak znaczącymi sukcesami to dla zespołu wzbogacenie o nowe doświadczenia sceniczne, a dla Powiatu Stalowowolskiego oraz Gminy Pysznica międzynarodowa promocja bogactwa kulturowego regionu.

Składamy serdeczne podziękowania naszym sponsorom.