Koncert na zakończenie Roku Artystycznego 2020/2021

Opublikowano: 1 lipca 2021

W dniu 25 czerwca 2021 r. w sali widowiskowej odbył się pierwszy, po bardzo długiej przerwie,  koncert,  w którym zaprezentowały się grupy Zespołu Tanecznego „KIK”, a także wokaliści Warsztatów Wokalnych „Nutka”.   W tańcu, na scenie pojawiły się zarówno trzy grupy reprezentacyjne,  jak dwie początkujące, które dopiero w tym roku artystycznym rozpoczęły pracę w zespole. Grupowe  choreografie taneczne zostały  przeplecione solówkami i  duetami tanecznymi, a także prezentacjami wokalnymi.  Finałową częścią koncertu był spektakl  „Bagaż życia”, w wykonaniu reprezentacyjnych grup tanecznych, w którym poprzez muzykę i taniec opowiedziana została historia życia, skłaniająca do refleksji na temat  postępowania w życiu.
Na zakończenie koncertu Wójt Gminy Pysznica Pan Łukasz Bajgierowicz oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Krzysztof Skrzypek wręczyli symboliczny czek na dofinansowanie warsztatów „Wakacje z Tańcem” organizowanych przez Dom Kultury w Pysznicy dla uczestników „KIK”-u. Za okazane wsparcie Dyrektor Domu Kultury w Pysznicy – Pani Barbara Żywczak, instruktor prowadzący – Pani Teresa Świdecka – Węglarz oraz uczestniczki zespołu
składają serdeczne podziękowania.

Grupy Zespołu Tanecznego „KIK”  przygotowały Panie: Teresa Świdecka-Węglarz oraz Paulina Bester-Myśliwiec
Wokalistów Warsztatów Wokalnych „Nutka” przygotowała Pani Alina Stępień