Charytatywny Koncert Noworoczny

Opublikowano: 9 stycznia 2023

W dniu 7 stycznia br. w sali widowiskowej Domu Kultury w Pysznicy odbył się Charytatywny Koncert Noworoczny, z którego wolne datki przeznaczone zostały na wyjazd zimowiskowy dla harcerzy z 17 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Boanerges” z Pysznicy. Swoją obecnością zaszczycili nas – Senator Rzeczypospolitej Polskiej Pani Janina Sagatowska, Wójt Gminy Pysznica Pan Łukasz Bajgierowicz wraz z przedstawicielami władz samorządowych, przedstawiciele służb mundurowych,  księża, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, a także  liczni mieszkańcy naszej gminy. W świąteczny nastrój, grając i śpiewając, wprowadzili nas nasi wyjątkowi artyści:
– Pysznicka Orkiestra Kameralna pod przewodnictwem Pani Bożeny Hałys i Pana Piotra Szafrańca;
– Zespół Smyczkowy „Violinki”, który debiutował w tym dniu na naszej scenie, a który przygotowały Panie: Renata Rudkowska i Bożena Hałys;
– Chór KamerTON, który prowadzi Pani Angelika Stelmach – Kułaga;
– Chór „Nuteczki” pod opieką Pani Aliny Stępień;
– solistki: Olga Kopeć, Dominika Swara i Ewa Siek.

Część narracyjną poprowadzili harcerze z pysznickiej drużyny, których przygotowała Pani Monika Wandas. Konferansjerkę poprowadził Pan Grzegorz Węglarz. Nad całością realizacji koncertu czuwała Dyrektor Domu Kultury w Pysznicy Pani Barbara Żywczak. Wszystkim uczestnikom koncertu składamy serdeczne podziękowania, za tak liczną obecność, za wsparcie harcerzy z 17 WDH „Boanerges” oraz wspólnie spędzony czas w miłej świątecznej atmosferze. Zapraszamy do udziału w kolejnych naszych wydarzeniach artystycznych.

Fot. Piotr Stasiak