20 lipca 2014r. – Jubileusz 100 lat OSP w Jastkowicach

Opublikowano: 21 lipca 2014

W niedzielę 20 lipca 2014r. na stadionie w Jastkowicach odbyły się uroczyste obchody 100-lecia istnienia OSP Jastkowice, które współorganizował Dom Kultury w Pysznicy. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy świętej, podczas której ks. bp Edward Frankowski dokonał poświęcenia nowego sztandaru dla OSP Jastkowice. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych wszystkich szczebli oraz lokalni parlamentarzyści.

W dalszej części programu na scenie zaprezentowali się artyści z Lublina, którzy dla najmłodszych uczestników imprezy przygotowali widowisko muzyczne pt. „Pali się” połączone z grami i zabawami. Swój dorobek artystyczny przedstawiły zespoły z Domu Kultury Pysznicy – Zespół Taneczny „KIK” zaprezentował układy tańca współczesnego, a znane przeboje zaśpiewał Zespół Wokalny „Nutka”. Następnie na scenie zagościł kabaret „Spotkanie z Balladą” w programie „TAK JEST PANIE KOMENDANCIE”, który bawił publiczność licznie zgromadzoną przed sceną. Na zakończenie imprezy odbyły się występy zespołów Proceder i Rythmix. Dodatkową atrakcją imprezy było wesołe miasteczko, a także stoiska gastronomiczne.