Opublikowano: 24 stycznia 2022

Kolędy to nieodłączny element Świąt Bożego Narodzenia w Polsce. Od wieków w wielu polskich domach kultywowana jest tradycja wspólnego śpiewania, tych jakże pięknych pieśni o charakterze religijnym. My tę tradycję również jako instytucja kultury podtrzymujemy i pielęgnujemy. Dnia 23 stycznia 2022 r. w Domu Kultury w Pysznicy odbył się uroczysty Koncert Noworoczny pn. „Szopka z kolędami”. Przybyłych na tę okoliczność gości oraz artystów przywitał Pan Łukasz Bajgierowicz – Wójt Gminy Pysznica i jednocześnie złożył wszystkim serdeczne życzenia Noworoczne.
Podczas koncertu wystąpili:
– Schola Amicus Dei z parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli pod przewodnictwem Pana Damiana Bryka,
– Teatr Lalkowy „Przytulanka” z Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, który przedstawił widowisko pn „Szopka z kolędami w reżyserii Pani Janiny Wań,
– Pysznicka Orkiestra Kameralna pod przewodnictwem Pani Bożeny Hałys oraz Pana Piotra Szafrańca,
– Wokaliści Warsztatów Wokalnych „Nutka” z Domu Kultury w Pysznicy przygotowani przez Panią Alinę Stępień,
– solistki: Angelika Stelmach – Kułaga oraz Dominika Swara,
a także w swoim debiutanckim występie Chór Kameralny z Domu Kultury w Pysznicy przygotowany przez Angelikę Stelmach – Kułagę.
Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem kolędy pt. „Zaśnij dziecino”.
Wydarzenie zostało przygotowane w ramach projektu: „Szlakiem dziedzictwa kulturowego, zabytków kultury i oferty kulturalnej MOF Stalowa Wola”.