25 sierpnia 2012r. – V Królewski Jarmark – Pysznica 2012

Opublikowano: 27 sierpnia 2012

W dniu 25 sierpnia 2012 r. już po raz piaty odbył się Królewski Jarmark. Tuż po oficjalnym otwarciu w programie artystycznym pn. „Złap lato” zaprezentowały się zespoły z Domu Kultury w Pysznicy. We współczesnych układach tanecznych mogliśmy zobaczyć Zespół Tańca „KIK” , a piosenki wykonał Zespół Wokalny „Takt” o raz Zespół Wokalny „Nutka”. W „Świat kolorowej klaunady” najmłodszych uczestników naszej imprezy przenieśli artyści z Wrocławia.
W dalszej części Jarmarku na scenie zaprezentował się Chór Męski „Gaudium”, który swym występem uświetnił uroczystość wręczenia statuetek: „Honorowy Obywatel Gminy Pysznica” oraz „Zasłużony dla Gminy Pysznica”. Pierwszy z w/w tytułów otrzymał Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego pan Zygmunt Cholewiński, natomiast drugi pośmiertnie Ks. Prał. Władysław Szubarga.
Impreza zakończyła się GALĄ DISCO POLO, podczas której zaprezentowały się zespoły: 4EVER, DIADEM, BUENOS ARES, VEXEL, FOCUS oraz IMPULS. Imprezie towarzyszyły dodatkowe atrakcje, w tym: wystawy prac plastycznych uczestników Klubu „Młodych Talentów”, Loteria Fantowa, wystawa rękodzieła pani Małgorzaty Sudoł i pani Cecyli Pysz, wystawa prac uczestników zajęć Manualnych „Papierzaki”, a także wesołe miasteczko.