Spektakl „Gość Oczekiwany” i uroczyste wręczenie Nagród Wójta Gminy Pysznica.

Opublikowano: 4 marca 2024

W dniu 3 marca 2024 r., po ponad 40 latach, na scenę pysznickiego Domu Kultury powrócił spektakl „Gość Oczekiwany”. Po raz pierwszy sztuka ta została wystawiona w 1981 r. z inicjatywy ówczesnego wikariusza pysznickiej parafii ks. Zbigniewa Suchego. Ponownej próby wystawienia sztuki podjął się w ubiegłym roku Zespół Ludowy „Jastkowianie”. Efekt ich ogromnej pracy, trudu i zaangażowania mogliśmy podziwiać na naszej scenie w ten niedzielny wieczór. Aktorzy – mieszkańcy naszej gminy – znakomici! Spektakl wywarł ogromne wrażenie i dostarczył moc wzruszeń zgromadzonej publiczności. Reżyserem sztuki jest Pani Grażyna Kołacz – Antosik.
Tuż po zakończeniu spektaklu odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Wójta Gminy Pysznica w dziedzinie twórczości artystycznej. Pan Wójt Łukasz Bajgierowicz nagrodził Zespół Ludowy „Jastkowianie”, Panią Weronikę Madej, Pana Grzegorza Sieka, Panią Martę Wojciechowską i Panią Agatę Wojciechowską za szczególne działania na płaszczyźnie artystycznej i społecznej, które przyczyniają się do promocji Gminy Pysznica. Serdecznie gratulujemy!