28-29 czerwca 2014r. – VII Królewski Jarmark

Opublikowano: 30 czerwca 2014

W dniach 28-29 czerwca na terenie Gminnego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego i Kulturalnego w Pysznicy odbył się VII Królewski Jarmark – Pysznica 2014r. Podczas tej dwudniowej imprezy odbyły się prezentacje, które miały na celu przybliżyć społeczeństwu ważną część kultury narodowej i współczesne pasje wielu tysięcy Polaków. W pierwszym dniu jarmarku odbyły się turnieje piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Pysznica oraz Przewodniczącego Rady Gminy Pysznica, a także turniej szachowy o Puchar Dyrektora Domu Kultury w Pysznicy. W wieczornej części imprezy miało miejsce wręczenie pucharów i dyplomów uczestnikom w/w turniejów, prezentacja artystyczna Akademii Tańca „Art. Dance” z Nowej Dęby, a także dyskoteka pod gwiazdami z Radiem „Leliwa”. Muzyczną Gwiazdą Wieczoru w tym dniu był zespól „Impuls”. W niedzielę „VII Królewski Jarmark – Pysznica 2014” rozpoczął się programem pn. „Nie ma jak dom”, w którym swój dorobek artystyczny zaprezentowały zespoły z Domu Kultury w Pysznicy, a także Szkoła Tańca „Happy Dance” z Niska. W niedzielnym programie nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych uczestników jarmarku – do „Zabawy na łajbie pirata z Karaibów” zaprosili ich artyści z Wrocławia. Dodatkowymi atrakcjami tego dnia były: wystawa prac malarskich uczestników Klubu „Młodych Talentów” oraz prac uczestników Zajęć Manualnych „Papierzaki” z DK w Pysznicy, konkurs kulinarny pt. „Pyszne smaki pysznickiej ziemi”, w którym zaprezentowane zostały lokalne przysmaki i specjały, a także kiermasz książek, pokaz zabytkowych samochodów i wesołe miasteczko. Ważnym wydarzeniem tej niedzielnej części imprezy było uroczyste wręczenie statuetek: „Honorowy Obywatel Gminy Pysznica” oraz „Zasłużony dla Gminy Pysznica”.

Pierwsze z tych wyróżnień otrzymała Pani Ludwika Błażejowicz- wieloletnia Dyrektor szkoły w Pysznicy za działalność na rzecz rozwoju Gminy Pysznica, natomiast drugi tytuł pośmiertnie otrzymała Pani Maria Wanda Bourdon – zasłużona nauczycielka i działaczka społeczna w Pysznicy. Muzyczną oprawę wieczornej części niedzielnego jarmarku zapewniły zespoły: Bravo, Proceder, Rythmix oraz Masters, a jako Gwiazda Wieczoru, na scenie zaprezentował się Bernard Dornowski Ex Czerwone Gitary, który przypomniał nam wielkie przeboje tego zespołu.