Święto Konstytucji 3 Maja

Opublikowano: 4 maja 2022

Święto Konstytucji 3 Maja jest jednym z najważniejszych świąt państwowych. To nie tylko upamiętnienie wydarzeń z 1791 roku, ale również uhonorowanie polskiej tradycji demokratycznej. Dom Kultury w Pysznicy, z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji zorganizował w dniu 2 maja 2022r. uroczysty koncert w wykonaniu zespołów artystycznych z Domu Kultury. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniła Pysznicka Orkiestra Kameralna pod przewodnictwem Pana Piotra Szafrańca, a wokalnie zaprezentował się Chór „Kamerton” prowadzony przez Panią Angelikę Stelmach – Kułagę oraz wokaliści Warsztatów Wokalnych „Nutka” przygotowani przez Panią Alinę Stępień. Pięknymi układami tanecznymi koncert uświetnił Zespół Pieśni i Tańca „Pyszniczanie” prowadzony przez Panią Annę Strusińską. Nad przygotowaniem programu i realizacją wydarzenia czuwała Pani Barbara Żywczak – Dyrektor Domu Kultury w Pysznicy. Na zakończenie koncertu głos zabrał Wójt Gminy Pysznica Pan Łukasz Bajgierowicz gratulując artystom wspaniałej  prezentacji, a także życząc mieszkańcom miłego świętowania. Pan Wójt zaprosił również wszystkich do udziału w uroczystościach w dniu 3 maja, w ramach których zaplanowano złożenie wieńców w miejscach pamięci oraz Mszę Świętą w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pysznicy.

Tekst i fot. Grażyna Swara