11 marca 2016r. – Nagroda dla pani Anny Strusińskiej

Opublikowano: 14 marca 2016

W piątek, 11 marca 2016r., z okazji Powiatowego Dnia Animatora Kultury i Sportu odbyła się uroczystość wręczenia nagród osobom krzewiącym lokalną kulturę, a także osobom wyróżniającym się w działalności sportowej. Nagrody te przyznają Władze Powiatu Stalowowolskiego jako wyraz uznania oraz podziękowania ludziom, którzy poprzez swoją działalność oraz osiągnięcia w dziedzinach sportu i kultury przyczyniają się do promocji Powiatu Stalowowolskiego. Z ramienia Domu Kultury w Pysznicy, Nagrodę w kategorii „Animator Kultury”, otrzymała pani Anna Strusińska, która od wielu lat z pasją i zamiłowaniem krzewi wśród dzieci i młodzieży tradycje folkloru będące dorobkiem wielu pokoleń Polaków. W Domu Kultury w Pysznicy pracuje od 2008 roku. Prowadzi Zespół Pieśni i Tańca „Pyszniczanie”, który skupia ok. 80 uczestników, a w ramach współpracy Domu Kultury ze szkołami z terenu Gminy Pysznica dojeżdża do wszystkich szkół, gdzie prowadzi zajęcia taneczne z przydzielonymi grupami dzieci. Opracowuje choreografie taneczne, które uświetniają gminne uroczystości oraz okolicznościowe wydarzenia kulturalne. Rozpowszechnianie piękna i tradycji tańców ludowych i narodowych jest wielką pasją i życiowym wyzwaniem dla pani Anny Strusińskiej, dlatego zawsze w swoją pracę angażuje się z pełnym oddaniem. Sama często podkreśla, że praca instruktora tańca ludowego daje jej ogromną radość i satysfakcję, ponieważ dzieląc się swoją pasją z dziećmi i młodzieżą przekazuje im dobre wartości i przywiązanie do polskiej kultury ludowej.