Z drobnych supełków…

Opublikowano: 4 maja 2017

W maju 2017r. w sali widowiskowej odbyła się wystawa prac pani Anity Ryby pt. „Z drobnych supełków…”. Pani Anita Stanisława Ryba urodziła się w Stalowej Woli w 1978 r. Jest absolwentką Małopolskiego Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie, mistrzem hafciarstwa, instruktorem rękodzieła artystycznego, politologiem, absolwentką Uniwersytetu Marii Curie–Skłodowskiej oraz Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Stalowej Woli w zakresie Zarządzania Kulturą. Jest właścicielką Pracowni Plastycznej i Rękodzielniczej „Nitaka”. Od 2008 roku zajmuje się głównie batikiem, jak również papierem czerpanym, haftem i makramą. Swoje prace prezentowała na wystawach w Jarocinie, Nowej Dębie, Zaleszanach, Bojanowie oraz Isaszeg na Węgrzech. Od 15 lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi prowadząc warsztaty z różnorodnych dziedzin sztuki rękodzielniczej.