Koncert dla Niepodległej

Opublikowano: 23 listopada 2021

Koncert dla Niepodległej🇵🇱 – tym artystycznym akcentem wraz z przedstawicielami władz samorządowych oraz mieszkańców uczciliśmy 103. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Koncert odbył się w dwóch częściach. Pierwsza z nich odbyła się w sali widowiskowej Domu Kultury, gdzie na scenie zaprezentowali się nasi artyści:
– Zespół Pieśni i Tańca „Pyszniczanie” przygotowany przez panią Annę Strusińską,
– Wokaliści Warsztatów Wokalnych „Nutka” przygotowani przez panią Alinę Stępień,
– Pysznicka Orkiestra Kameralna pod przewodnictwem pani Bożeny Hałys i pana Piotra Szafrańca
– Zespół Akordeonowy przygotowany przez pana Piotra Szafrańca oraz wokaliści: Julia Dziuba, Kamila Kochan, Dominika Swara, Angelika Stelmach, Dawid Maślach, Florian Walawender, a także gościnnie Amelia Oklecińska z Oddziału Przedszkolnego w Jastkowicach, przygotowana przez panią Anitę Gietkę.
Druga część uroczystości odbyła się na placu przy Domu Kultury, gdzie do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych przy płonącym ognisku przygrywał nam pan Damian Bryk.