26 maja 2012r. – Święto Kultury i Samorządu – Pysznica 2012


Opublikowano: 29 maja 2012

W sobotę, 26 maja 2012r., na terenie Gminnego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego i Kulturalnego w Pysznicy po raz pierwszy odbyło się „Święto Kultury i Samorządu – Pysznica 2012”. Organizatorami imprezy byli Wójt Gminy Pysznica pan Tadeusz Bąk oraz Dyrektor Domu Kultury w Pysznicy pani Barbara Żywczak, natomiast współorganizatorami Gminna Biblioteka Publiczna w Pysznicy oraz Przedszkole w Pysznicy.

Impreza rozpoczęła się nieco później niż planowano ze względu na niesprzyjającą aurę. Nie mniej jednak po oficjalnym otwarciu nic już nie zakłócało przebiegu części artystycznej. W ramach programu odbył się konkurs „Strój ulubionej postaci bajkowej”, w którym uczestnicy zaprezentowali przebrania bohaterów ze swoich ulubionych bajeczek. W dalszej części programu „Wójt czytał dzieciom” książeczkę pt. „Bajka o smoku”, do której aktorskie umiejętności zaprezentowali uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Pysznicy. Następnie zespoły artystyczne z Domu Kultury w Pysznicy zadedykowały swoim rodzicom program pt.„Tobie Mamo, Tobie Tato”, w którym wyśpiewały i wytańczyły swoje najpiękniejsze życzenia. W barwny świat tańca ludowego przeniósł nas Zespół Pieśni i Tańca „Pyszniczanie” oraz maluchy z Zespołu „Mali Pyszniczanie”, natomiast podróż do współczesności zaproponował Zespół Tańca „KIK”. Całość została ubarwiona pięknymi piosenkami w wykonaniu wokalistów z Warsztatów Wokalnych „Nutka” oraz wymowną poezją, którą recytowali prowadzący imprezę – Magdalena Wandas i Marcin Sudoł.

Atrakcją, która dostarczyła wielu emocji były sportowe igrzyska rodzinne pn. „Żyj zdrowo i wesoło”, podczas których całe rodziny miały okazję zmierzyć się ze sobą w poszczególnych konkurencjach sportowych. W zaciętej rywalizacji wzięły udział cztery rodziny, które wśród towarzyszących oklasków i okrzyków walczyły o pierwsze miejsce w igrzyskach.

Po zakończeniu sportowych zmagań na scenie zaprezentował się Zespół Wokalny „Takt” z Domu Kultury w Pysznicy, który ożywił muzycznych wspomnień czar. Zespół w składzie: Olga i Ewa Maślach oraz Alina Stępień wykonał niezapomniane przeboje sprzed lat, które m.in. dzięki takim recitalom wciąż pozostają żywe i budzą wiele emocji.

Na zakończenie imprezy odbyła się dyskoteka pod gwiazdami z Zespołem REVVER.

Wśród towarzyszących atrakcji cieszących się dużym zainteresowaniem znalazły się: wesołe miasteczko, kiermasz książki, malowanie farbami kwiatowej łąki, stoisko gadżetów sportowych, mała gastronomia oraz degustacja potraw w ramach prezentacji urządzenia wielofunkcyjnego.

Zapraszamy do Fotoalbumu, gdzie znajduje się galeria zdjęć z sobotniej imprezy.