Nasze sukcesy w roku 2018

VI Ogólnopolski Festiwal Tańca Taki Taniec

II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Na polską nutę"

W dniu 12 maja 2018r. Dominika Swara, wokalistka Warsztatów Wokalnych „Nutka”, wzięła udział w II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Na polską nutę”, zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie. Komisja konkursowa w składzie:   Katarzyna Sobas, Żaneta Łabudzka i Kamil Bijoś po przesłuchaniu 47 uczestników ścisłego Finału wyłonionych spośród 104 wokalistów z wielu polskich miast i miejscowości, postanowiła nagrodzić Dominikę Wyróżnieniem. Serdecznie gratulujemy!!!

V Ogólnopolski Festiwal "Taneczne Inspiracje"

Animator Kultury 2017

Pani Teresa Świdecka – Węglarz otrzymała Nagrodę Zarządu Powiatu Stalowowolskiego w kategorii Animator Kultury 2017 za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania  i ochrony dóbr kultury. Pani Teresa to choreograf, instruktorka tańca, magister pedagogiki. Absolwentka Dwuletniego Studium Tanecznego w Krakowie działającego pod kierownictwem Kieleckiego Teatru Tańca. Wielokrotna uczestniczka międzynarodowych warsztatów tanecznych prowadzonych przez najlepszych tancerzy z kraju i z zagranicy takich jak Elżbieta Szlufik-Pańtak, Grzegorz Pańtak, Stacy Boeddeker, Thierry Verger i wielu innych. Brała udział w najbardziej prestiżowych konkursach tanecznych zdobywając m. in. Dwukrotne Mistrzostwo Europy i Wicemistrzostwo Świata w Tańcu Jazzowym w kategorii formacje taneczne. Jako instruktor tańca posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi we wszystkich grupach wiekowych. Od września 2008 roku na stałe związana z Domem Kultury w Pysznicy, gdzie prowadzi Zespół Taneczny „KIK”. Opracowuje dla niego układy choreograficzne z elementami show dance jazz, Broadway jazz, funky jazz, a także modern i acro. Zespół ma na swoim koncie wiele sukcesów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Do największych sukcesów zespołu należą:

– I miejsce w X Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych (Re)akcje,  Bełchatów, 2018 rok,

– II Nagroda w XIII Przeglądzie Zespołów Tańca Sportowego Zapasy Taneczne, Nisko, 2018 rok

– Nagroda Główna Grand Prix w XVI Międzynarodowym Festiwalu INTERSHOW,  Nowy Targ, 2018 rok,

– Nagroda Główna Grand Prix w X Międzynarodowym Festiwalu Sztuki
„Orfeusz w Italii”, Wenecja  2017 rok,

– I, II oraz III miejsce w poszczególnych kategoriach w XXIV Międzynarodowym Festiwalu Sztuki dla Dzieci i  Młodzieży “My – XXI wiek”, Bułgaria, 2016 rok

Sukcesy DKP

I Międzynarodowy Konkurs Piosenki religijnej

III Festiwal kolęd i pastorałek

XVI Międzynarodowy Festiwal INTERSHOW

Wspaniale rozpoczął rok 2018 Zespół Taneczny „KIK”. W dniach 5-8 stycznia 2018r. zespół przebywał w Nowym Targu, gdzie wziął udział w XVI Międzynarodowym Festiwalu INTERSHOW. W rywalizacji artystów z państw Europy środkowo-wschodniej Zespół „KIK” okazał się najlepszy i zdobył Nagrodę Główną Grand Prix. Serdecznie gratulujemy!!