• Photo Title 1
  • Photo Title 2
  • Photo Title 3
  • Photo Title 4

DK w Pysznicy

DK w Pysznicy

aktualności
30 maja 2016r. - Koncert ZT "KIK" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
poniedziałek, 30 maja 2016 00:00

images/stories/095.jpg

Podsumowaniem całorocznej pracy artystycznej Zespołu Tanecznego „KIK” był koncert, który odbył się 30 maja 2016r. w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Na scenie zespół zaprezentował wszystkie układy taneczne, nad którymi pracował w ostatnim czasie pod okiem instruktora – pani Teresy Śwideckiej-Węglarz. Warto podkreślić, że widowiskowe układy taneczne w wykonaniu naszych tancerek są nagradzane w festiwalach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. W chwili obecnej zespół przymierza się do wyjazdu na XXIV Międzynarodowy Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży “My – XXI wiek” do Bułgarii, do którego został zakwalifikowany przez Organizatora. Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w dalszej pracy artystycznej pani instruktor i tancerkom.

Poprawiony: wtorek, 07 czerwca 2016 13:43
 
23-25 maja 2016r. - spektakle Teatru "Kramik" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
środa, 25 maja 2016 00:00

W dniach 23-25 maja 2016r. na naszej scenie odbyły się przedstawienia teatralne w wykonaniu uczestników Teatru „Kramik” i w reżyserii pani Moniki Wandas. Młodsza grupa teatralna zaprezentowała przedstawienie pt. „Urodziny Papy Smerfa”, które obejrzały dzieci z przedszkola oraz klas „0” i I-III szkół z terenu gminy Pysznica. Grupa młodzieżowa natomiast w spektaklu pt. „Tramwaj zwany nienawiścią” przybliżyła młodzieży szkolnej problem dotyczący tolerancji i działania przeciw wykluczeniom. Oba spektakle zostały zaprezentowane również rodzinom naszych artystów, które bardzo ciepło przyjęły ich prezentacje i doceniły pracę licznymi brawami.

Poprawiony: wtorek, 07 czerwca 2016 08:44
 
20 maja 2016r. - Koncert pn. "Mojej Rodzinie" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
poniedziałek, 23 maja 2016 00:00

Tradycyjnie na zakończenie roku artystycznego w naszej instytucji odbywają się koncerty pn. „Mojej Rodzinie” w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego. Pierwszy z nich odbył się 20 maja 2016r. i na scenie swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie gitary przygotowani przez panią Barbarę Zawół. Grupy gitarowe dały popis nie tylko gry na gitarze, ale również umiejętności wokalnych. Prezentacje gitarzystów przeplecione zostały występami wokalistów z Warsztatów Wokalnych „Nutka” przygotowanych przez panią Dorotę Nieradkę. Prezentacje zostały nagrodzone licznymi brawami zgromadzonej publiczności.

images/stories/053.jpg

Poprawiony: wtorek, 07 czerwca 2016 08:22
 
14 maja 2016r. - Majówka w Rzeszowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
poniedziałek, 16 maja 2016 00:00

W dniu 14 maja 2016 r., na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, zespoły z Domu Kultury w Pysznicy zaprezentowały się podczas imprezy plenerowej pn. „Z Funduszami Europejskimi na Majówkę”, która odbyła się na rzeszowskim Rynku. Swoimi układami tanecznymi imprezę uświetnił nasz Zespół „KIK”, a śpiewająco zaprezentował się Zespół Wokalny „Takt”.

 
11 marca 2016r. - Nagroda dla pani Anny Strusińskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
poniedziałek, 14 marca 2016 11:11

images/stories/16as.jpg

Pani Anna Strusińska /trzecia od lewej/ wśród laureatów
Nagrody "Animator Kultury 2015"

W piątek, 11 marca 2016r., z okazji Powiatowego Dnia Animatora Kultury i Sportu odbyła się uroczystość wręczenia nagród osobom krzewiącym lokalną kulturę, a także osobom wyróżniającym się w działalności sportowej. Nagrody te przyznają Władze Powiatu Stalowowolskiego jako wyraz uznania oraz podziękowania ludziom, którzy poprzez swoją działalność oraz osiągnięcia w dziedzinach sportu i kultury przyczyniają się do promocji Powiatu Stalowowolskiego. Z ramienia Domu Kultury w Pysznicy, Nagrodę w kategorii „Animator Kultury”, otrzymała pani Anna Strusińska, która od wielu lat z pasją i zamiłowaniem krzewi wśród dzieci i młodzieży tradycje folkloru będące dorobkiem wielu pokoleń Polaków. W Domu Kultury w Pysznicy pracuje od 2008 roku. Prowadzi Zespół Pieśni i Tańca "Pyszniczanie", który skupia ok. 80 uczestników, a w ramach współpracy Domu Kultury ze szkołami z terenu Gminy Pysznica dojeżdża do wszystkich szkół, gdzie prowadzi zajęcia taneczne z przydzielonymi grupami dzieci. Opracowuje choreografie taneczne, które uświetniają gminne uroczystości oraz okolicznościowe wydarzenia kulturalne. Rozpowszechnianie piękna i tradycji tańców ludowych i narodowych jest wielką pasją i życiowym wyzwaniem dla pani Anny Strusińskiej, dlatego zawsze w swoją pracę angażuje się z pełnym oddaniem. Sama często podkreśla, że praca instruktora tańca ludowego daje jej ogromną radość i satysfakcję, ponieważ dzieląc się swoją pasją z dziećmi i młodzieżą przekazuje im dobre wartości i przywiązanie do polskiej kultury ludowej.

Poprawiony: wtorek, 12 kwietnia 2016 08:24
 
Luty 2016r. - Ferie zimowe już za nami. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
poniedziałek, 29 lutego 2016 11:38

images/stories/16turniej.jpg

II Szachowe Ferie dla Juniorów

Na czas trwania ferii zimowych Dom Kultury w Pysznicy przygotował bogatą ofertę artystyczną z myślą o dzieciach i młodzieży pozostających na ten czas w domu. Przez dwa tygodnie odbywały się warsztaty plastyczne, rękodzielnicze, taneczne oraz wokalne. W pierwszym tygodniu  odbył się również Turniej Szachowy w ramach "II Szachowych Ferii dla Juniorów" pod patronatem Wójta Gminy Pysznica. W turnieju wzięli udział uczestnicy Klubu "Szachmistrza" działającego w Domu Kultury w Pysznicy. W szachowych zmaganiach zwyciężył Adrian Kuziora, drugie miejsce zajęła Karina Wazia, natomiast II miejsce - Filip Młynarski. W drugim tygodniu ferii dodatkową atrakcją był Kurs ROBOTYKI dla dzieci, który jest połączeniem budowania robotów i informatyki. Uczestnicy kursu mogli zbudować i zaprogramować robota, zapoznać się z zasadami programowania, a także pobawić się klockami LEGO®. Dziękujemy serdecznie za aktywne uczestnictwo w zajęciach zorganizowanych podczas ferii i zapraszamy do udziału w stałych zajęciach Ogniska Artystycznego działającego w Domu Kultury w Pysznicy.

images/stories/16kmt.jpg

Klub "Młodych Talentów"

 

images/stories/16robotyka.jpg

Kurs ROBOTYKI

 

images/stories/16papierzaki.jpg

Zajęcia Manualne "Papierzaki"

 

images/stories/16supelek.jpg

Rękodzieło Artystyczne "Supełek"

Poprawiony: wtorek, 12 kwietnia 2016 08:25
 
Styczeń 2016 - Sukcesy Zespołu Wokalnego "Takt" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
wtorek, 26 stycznia 2016 10:44

 

images/stories/16takt.jpg

Zespół Wokalny "Takt" wraz z instruktorem prowadzącym.
/od lewej/: Katarzyna Podgórska, Dominika Swara, Julia Dziuba, Kamila Kochan
oraz pani Dorota Nieradka

Dwoma sukcesami zaczął się nowy rok dla Zespołu Wokalnego "Takt". Pierwszym z sukcesów jest Wyróżnienie w XXIII Niżańskim Spotkaniu z Kolędą "Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś...", które odbyło się w dniach 16-17 stycznia 2016r. w Niżańskim Centrum Kultury "Sokół". Spotkanie miało charakter przeglądu. W tegorocznej edycji do rywalizacji wokalnych stanęło 120 wykonawców. Organizator przyznał wokalistom i zespołom Wyróżnienia w postaci pamiątkowych statuetek będących wyrazem uznania dla talentu młodych artystów oraz formą zachęty do dalszej pracy twórczej.
Drugim sukcesem zespołu jest I miejsce w IX Międzypowiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych "Krzeszowskie Kolędowanie", który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie. W eliminacjach wstępnych wzięło udział 55 solistów oraz 15 zespołów spośród których Jury wyłoniło po 3 kandydatów w ośmiu kategoriach wiekowych. Podczas Gali Finałowej, która odbyła się 24 stycznia 2016r. nasz zespół utworem "Przekażmy sobie znak pokoju" wywalczył I miejsce.  Instruktorem prowadzącym Zespół
Wokalny "Takt" jest pani Dorota Nieradka. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych!!!

images/stories/16krz 2.jpgimages/stories/16krz. 1.jpg

Poprawiony: wtorek, 12 kwietnia 2016 08:24
 
20 - 22 stycznia 2016r. - Koncerty Kolęd "Tobie Mały Panie" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
poniedziałek, 25 stycznia 2016 07:58

images/stories/16 1.jpg

W dniach 20-22 stycznia 2016r. w sali widowiskowej odbyły się Koncerty Kolęd „Tobie Mały Panie”, w których swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie Ogniska Muzycznego oraz Wokaliści Warsztatów Wokalnych „Nutka”. W pierwszym dniu koncertu zaprezentowali się uczniowie klasy fortepianu pani Teresy Skrzat oraz klasy skrzypiec pani Bożeny Hałys. W drugiej części udział wzięli uczniowie klasy pianina i keyboardu pod kierunkiem pani Aliny Owczarek oraz klasy keyboardu pana Piotra Szafrańca. Podczas ostatniego dnia publiczność wysłuchała gitarzystów pani Barbary Zawół oraz wokalistów Warsztatów Wokalnych „Nutka”, których przygotowała pani Dorota Nieradka. Dzieci, młodzież i dorośli uczestnicy koncertu zaprezentowali licznie zgromadzonej publiczności program składający się z tradycyjnych kolęd i pastorałek, a także popularnych piosenek świątecznych. Każdy z występujących miał przed sobą trudne zadanie  opanowania tremy przed  - często pierwszym - występem publicznym, w czym zdecydowanie pomagała serdeczna, atmosfera panująca na sali. Dyrektor Domu Kultury pani Barbara Żywczak podziękowała wszystkim uczestnikom koncertu za ich osiągnięcia, nauczycielom za wysiłek i starania w podwyższaniu poziomu umiejętności muzycznych młodych artystów oraz rodzicom  za nieustające wsparcie, którego udzielają swoim dzieciom w codziennym realizowaniu ich pasji oraz poszerzaniu zainteresowań. Dziękujemy za tak liczne przybycie i już teraz zapraszamy na koncerty, które odbędą się w czerwcu br na zakończenie Roku Artystycznego 2015/2016.

images/stories/16 2.jpg

Poprawiony: wtorek, 26 stycznia 2016 09:59
 
7 stycznia 2016r. - Spotkanie Opłatkowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
piątek, 08 stycznia 2016 00:00

W dniu 7 stycznia 2016r. w sali widowiskowej Domu Kultury odbyło się gminne Spotkanie Opłatkowe. Wójt Gminy Pysznicy pan Tadeusz Bąk powitał przybyłych gości i złożył wszystkim noworoczne życzenia. W części artystycznej zaprezentował się Zespół Ludowy „Jastkowianie”, przygotowany przez panią Grażynę Kołacz – Antosik, który przedstawił na naszej scenie obrzęd staropolskiej Wigilii. Przedstawienie zostało nagrodzone pięknymi brawami. Po wysłuchaniu fragmentu Ewangelii i wspólnej modlitwie nastąpiła najważniejsza część spotkania czyli podzielenie się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania, oraz wspólne składanie życzeń.

images/stories/081.jpg

Poprawiony: wtorek, 12 kwietnia 2016 08:23
 
Zapraszamy na wystawę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
piątek, 13 listopada 2015 12:12

images/stories/15_jub.jpg

 
4 października 2015r. - Stalowowolskie Dni Seniora PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
wtorek, 06 października 2015 08:28

W dniu 4 października 2015r. w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli w ramach obchodów Dnia Seniora odbył II Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów „Bo radość jest w nas”. Gminę Pysznica w tym znamienitym wydarzeniu reprezentował Zespół „Jastkowianie”, który przedstawił wybrane fragmenty “Wesela jastkowickiego” i duet wokalny Wiesława Szawara i Henryk Ludyjan z Jastkowic oraz Zespół Ludowy „Pyszniczanie” z Pysznicy. Uczestnicy przeglądu rywalizowali w trzech kategoriach: chóry, zespoły muzyczne i duety. Niezwykle cieszy fakt, że wszyscy reprezentanci Gminy Pysznica odnieśli ogromny sukces. Pierwsze miejsce w swej kategorii zajął Zespół „Jastkowianie” oraz duet Wiesława Szawara i Henryk Ludyjan, natomiast Zespół Ludowy „Pyszniczanie” otrzymał Wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy sukcesów i dziękujemy za tak piękną promocję Gminy Pysznica. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Grażyny Kołacz-Antosik za przygotowanie Zespołu "Jastkowianie" oraz duetu Wiesławy Szawara i Henryka Ludyjana. Równie serdecznie dziękujemy panu Eugeniuszowi Surowańcowi za opiekę artystyczną nad  Zespołem Ludowym "Pyszniczanie".  Życzymy dalszej owocnej pracy na rzecz krzewienia lokalnej kultury oraz promocji Gminy Pysznica.

Poprawiony: wtorek, 12 kwietnia 2016 08:31
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 14