• Photo Title 1
  • Photo Title 2
  • Photo Title 3
  • Photo Title 4

DK w Pysznicy

DK w Pysznicy

aktualności
Koncerty Kolęd "Tobie Mały Panie" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
środa, 18 stycznia 2017 00:00

Muzyczne kolędowanie to jedna z najprzyjemniejszych tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie już więc, w tym świątecznym okresie zorganizowaliśmy Koncerty Kolęd pn. „Tobie Mały Panie”, podczas których zgromadzona publiczność wysłuchała utworów instrumentalnych i wokalno-instrumentalnych w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego. Koncert obył się w trzech częściach. W pierwszej części, w dniu 21 grudnia 2016r. swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie gitary przygotowani przez panią Barbarę Zawół. Gitarzystom towarzyszyli wokaliści z Warsztatów Wokalnych „Nutka” przygotowani przez panią Dorotę Nieradkę. Druga część koncertu odbyła się 12 stycznia 2017r. i wzięli w niej udział uczniowie pana Piotra Szafrańca, natomiast w ostatniej części koncertu, która miała miejsce 17 stycznia 2017r. zagrali uczniowie pani Bożeny Hałys i pani Bożeny Wójtowicz. Młodym artystom gratulujemy udanych prezentacji, nauczycielom dziękujemy za przygotowanie. Wszyscy wykonawcy poradzili sobie doskonale, zasługując na gromkie brawa publiczności.

 
Warsztaty rękodzieła w ramach projektu "Lasowiackie Kluby Seniora" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
wtorek, 08 listopada 2016 09:40

images/stories/006.jpg

images/stories/lks001.jpg

images/stories/lks002.jpgimages/stories/lks005.jpg

Poprawiony: wtorek, 08 listopada 2016 09:50
 
Wypełnij ankietę! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
piątek, 28 października 2016 12:36

images/stories/kolaz1.jpg

Wypełnij ankietę –

Dom Kultury w Pysznicy jako miejsce

rozwoju talentów

 

Gmina Pysznica stara się o dofinansowanie na rozbudowę i adaptację części budynku po byłej szkole podstawowej w Pysznicy na potrzeby Domu Kultury w Pysznicy wraz z zakupem sprzętu i wyposażenia oraz zagospodarowaniem terenu. W związku z tym potrzebujemy poznać Państwa opinii na temat funkcjonalności obecnego budynku i atrakcyjności oferty kulturalnej.

Będziemy wdzięczni za udzielenie odpowiedzi na kilka poniższych pytań.

Aby przejść do ankiety prosimy kliknąć TU

 

Poprawiony: czwartek, 02 lutego 2017 08:35
 
9 października 2016r. - Sukcesy w III Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów „Bo radość jest w nas” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
wtorek, 11 października 2016 10:40

W niedzielę, 9 października, w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli, odbył się III Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów „Bo radość jest w nas”. Przegląd adresowany był do seniorów działających w klubach, Uniwersytetach Trzeciego Wieku, domach pomocy społecznej, oddziałach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz w innych środowiskach senioralnych na terenie województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Gminę Pysznica w przeglądzie reprezentował Zespół Ludowy „Pyszniczanie” i duet: p. Genowefa Stępień i p. Józef Krakowski z Domu Kultury w Pysznicy oraz Zespół Ludowy „Jastkowianie” z Jastkowic. Prezentacje naszych artystów zostały docenione przez Jury przeglądu. W kategorii zespołów folklorystycznych Zespół Ludowy „Jastkowianie” zdobył II miejsce, Zespół Ludowy „Pyszniczanie” – III miejsce, natomiast w kategorii duetów pani Genowefa i pan Józef okazali się najlepsi i zostali nagrodzeni I miejscem. Składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

images/stories/16iiipta 1.jpg

Pani Genowefa Stępień i pan Józef Krakowski


images/stories/16iiipta 2.jpg

Zespół Ludowy "Pyszniczanie"


images/stories/16iiipta 3.jpg

Zespół Ludowy "Jastkowianie"

Poprawiony: wtorek, 11 października 2016 10:54
 
26 września 2016r. - Gala "Człowiek Naszego Czasu" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
wtorek, 27 września 2016 00:00

Od wielu lat Magazyn Nadsański „Nasz Czas” przyznaje honorowy tytuł „Człowiek Naszego Czasu” pasjonatom i animatorom życia społecznego, kulturalnego, religijnego oraz gospodarczego w regionie nadsańskim. W tym roku Wielka Gala wręczenia pamiątkowych statuetek odbyła się 26 września w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. I.J. Paderewskiego w Stalowej Woli. Uroczystość miała bogatą oprawę artystyczną, w ramach której zaprezentował się Zespół Taneczny „KIK”, Dominika Swara oraz Zespół Ludowy „Pyszniczanie” z Domu Kultury w Pysznicy, a także Zespół Ludowy „Jastkowianie” z Jastkowic. Statuetkę i honorowy tytuł Człowieka Naszego Czasu 2016 otrzymało dziesięć osób. Z terenu Gminy Pysznica uhonorowane zostały panie: Grażyna Kołacz - Antosik oraz Jolanta Powęska. Serdecznie gratulujemy!

images/stories/16cnc 3.jpg

Zespół Taneczny "KIK"


images/stories/16cnc 4.jpg

Dominika Swara


images/stories/16cnc 6.jpg

Laureaci "Człowiek Naszego Czasu"


images/stories/16cnc 1.jpg

Zespół Ludowy "Jastkowianie"


images/stories/16cnc 5.jpg

Zespół Ludowy "Pyszniczanie"

Poprawiony: wtorek, 11 października 2016 10:57
 
10 września 2016r. Prezentacja Zespołu Tanecznego "KIK" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
środa, 14 września 2016 11:22

W  sobotę, 10 września 2016r., Zespół Taneczny "KIK" miał przyjemność wziąć udział w otwarciu stadionu Bruk-Bet Termalica Nieciecza KS, które miało miejsce przed meczem o mistrzostwo ekstraklasy 2016/2017 rozegranym pomiędzy drużyną BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA a LEGIĄ WARSZAWA. Podczas inauguracji nasz zespół zatańczył wraz z Akademią Tańca Szał z Białegostoku oraz Krakowską Szkołą Wushu. To kolejne nowe doświadczenie i wspaniałe emocje dla Zespołu. Organizatorami i pomysłodawcami show byli: Jan Bobka i Mariusz Jasuwienas.

images/stories/097.jpg

 

Filmik z otwarcia stadionu:

https://www.youtube.com/watch?v=9Tr3fj9wuS4&sns=fb

Poprawiony: wtorek, 11 października 2016 06:52
 
3 września 2016r. - Projekt "Lasowiackie Kluby Seniora" - wycieczka do Sanoka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
poniedziałek, 05 września 2016 00:00

W ramach projektu "Lasowiackie Kluby Seniora", w dniu 3 września 2016 r., seniorzy z Jastkowic wzięli udział w wycieczce do Sanoka. Uczestnicy projektu odwiedzili Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, gdzie na obszarze 38 ha prezentowana jest kultura polsko-ukraińskiego pogranicza we wschodniej części polskich Karpat (Bieszczady, Beskid Niski) wraz z Podkarpaciem. Są tam odtworzone typowe układy zabudowy wsi i zagospodarowania zagród poszczególnych grup etnograficznych takich jak Bojkowie, Łemkowie, Pogórzanie i Dolinianie. Następnym etapem wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Biblijnego w Myczkowcach. Ogród nie tylko przybliża krajobraz Ziemi Świętej, ale również obrazuje wydarzenia biblijne historii Zbawienia. Poprzez środowisko przyrodnicze wprowadza zwiedzających w wydarzenia przedstawione na kartach Pisma Świętego. Na zakończenie wycieczki seniorzy udali się do Soliny, gdzie mogli pospacerować po zaporze podziwiając niezwykły widok na Jezioro Solińskie i okalające go zielone wzgórza.

images/stories/1-dsc_0166.jpg


Poprawiony: wtorek, 11 października 2016 09:05
 
Sierpień 2016 - Międzynarodowy sukces Zespołu Tanecznego "KIK" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
środa, 31 sierpnia 2016 12:38

images/stories/dsc_8533.jpg

images/stories/dsc_0008.jpgimages/stories/dsc_0012.jpgimages/stories/dsc_0747.jpg

Na zakończenie wakacji, w dniach 20.08 – 28.08.2016r., Zespół Taneczny "KIK" działający w Domu Kultury w Pysznicy pod okiem instruktora pani Teresy Śwideckiej - Węglarz, wziął udział w XXIV Międzynarodowym Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży “My – XXI wiek” w Bułgarii. W festiwalu uczestniczyło kilkuset tancerzy i wokalistów z takich krajów jak: Bułgaria, Polska, Uzbekistan, Kazachstan, Malta i Litwa. W zmaganiach konkursowych, zarówno zespołowych jak i indywidualnych, dziewczęta odniosły ogromny sukces. W kategorii zespołowej "KIK" zajął I miejsce za układy taneczne pt. "Moje wspomnienia" i "Let me tnink about it" oraz II miejsce za prezentację "KIK TRIO" w składzie: Klaudia Kuraś, Natalia Gołąb i Alicja Sibiga, natomiast w kategorii indywidualnej Karolina Wasąg zdobyła III miejsce. Ponadto zespół otrzymał Nagrodę za oryginalną choreografię, a pani Teresa Świdecka-Węglarz - za wyskoki profesjonalizm. Wyrazem uznania Organizatorów dla Zespołu Tanecznego "KIK" jest również oficjalne zaroszenie do udziału w X Międzynarodowym Festiwalu Sztuki "Orfeusz w Italii”, który odbędzie się w przyszłym roku w Wenecji. Udział w festiwalu przypieczętowany tak znaczącymi sukcesami to dla zespołu wzbogacenie o nowe doświadczenia sceniczne, a dla Powiatu Stalowowolskiego oraz Gminy Pysznica międzynarodowa promocja bogactwa kulturowego regionu.

Składamy serdeczne podziękowania naszym sponsorom.

images/stories/pose.jpg

images/stories/starostwo.jpg

images/stories/wjt.jpg

Poprawiony: wtorek, 11 października 2016 06:50
 
Wrasztaty rękodzieła w ramach projektu "Lasowiackie Kluby Seniora" w Jastkowicach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
piątek, 26 sierpnia 2016 00:00

images/stories/rlks001.jpg

images/stories/rlks002.jpg

 
Lipiec 2016 - Wakacyjny wyjazd ZPiT "Pyszniczanie" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
środa, 20 lipca 2016 18:44

images/stories/pyszniczanki 4.jpg

Zespół Pieśni i Tańca „Pyszniczanie”

Zespół Pieśni i Tańca „Pyszniczanie” ma już za sobą udany wakacyjny wyjazd zorganizowany  wspólnie z Zespołem „Sanowiślaczki” z Chwałowic. W dniach od 6 do 10 lipca zespoły przebywały w  miejscowości Snina we wschodniej Słowacji. Znajduje się tam słynne Bio – kąpielisko – Sninske rybniky, gdzie w ramach wypoczynku rekreacyjnego uczestnicy zespołu korzystali z licznych kąpieli. Ponadto brali udział w wycieczkach górskich, przechodząc szlakiem do Morskiego Oka oraz  odwiedzili jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc - zamek renesansowy w Humenne, który wraz z przyległym Parkiem Narodowym jest zabytkiem kulturalnym. W miejscu tym ma siedzibę Muzeum Vihorlackie z ekspozycją architektury ludowej. Oprócz przyjemności duchowych „Pyszniczanie” brali udział w koncertach w miejscowości Snina i Starina. Starina jest to miejsce, które w latach 70.XX wieku zostało w całości zalane, tworząc sztuczny zbiornik dla elektrowni. 9 lipca w rocznicę tego wydarzenia odbywają się liczne imprezy kulturalne z udziałem wielu zespołów.

Poprawiony: wtorek, 11 października 2016 11:02
 
Projekt "Lasowiackie Kluby Seniora" w Jastkowicach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
poniedziałek, 18 lipca 2016 00:00

Od dnia 1 lipca 2016 r. w Jastkowicach realizowany jest projekt pn. „Lasowiackie Kluby Seniora” współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie „Lasowiacka Grupa Działania”. Jego głównym celem jest realizacja  interaktywnego programu zajęć na rzecz seniorów w 9-ciu gminach, na terenie których LGD prowadzi bezpośrednie działania związane z wdrażaniem Lokalnej Strategii Rozwoju. Na terenie Gminy Pysznica współrealizatorem projektu jest Dom Kultury w Pysznicy. Seniorzy z Jastkowic w ramach projektu uczestniczą w warsztatach rękodzielnictwa artystycznego, w zajęciach fizjoterapeutyczno – ruchowych ‘Witki Senior” oraz w warsztatach kulinarnych „Tradycje kulinarne obszaru”. Dodatkową atrakcją w projekcie jest wycieczka krajoznawcza do Sanoka.

images/stories/008.jpgimages/stories/001witki.jpg

images/stories/012.jpgimages/stories/003witki.jpg

images/stories/005witki.jpg

images/stories/007.jpg

images/stories/002witki.jpg

Poprawiony: wtorek, 28 marca 2017 09:39
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 14