• Photo Title 1
  • Photo Title 2
  • Photo Title 3
  • Photo Title 4

DK w Pysznicy

DK w Pysznicy

aktualności
Spektakle Teatrzyku "Kramik" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
środa, 21 czerwca 2017 00:00

images/stories/019.jpg

Tradycyjnie już na zakończenie roku artystycznego odbywają się na naszej scenie premiery spektakli w wykonaniu  Teatrzyku „Kramik”. Młodsza grupa zaprezentowała przedstawienie pt. „Bajka o szczęściu, natomiast grupa młodzieżowa – spektakl pt. „Inny”. Przedstawienia obejrzały dzieci z przedszkola oraz szkół podstawowych z terenu Gminy Pysznica, młodzież gimnazjalna, a także członkowie rodzin naszych artystów i mieszkańcy.

images/stories/0016.jpg

 
X Królewski Jarmark - Pysznica 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
poniedziałek, 12 czerwca 2017 14:02

images/stories/plakat jarmark.jpg

Poprawiony: poniedziałek, 12 czerwca 2017 14:21
 
Prezentacja naszych artystów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
poniedziałek, 05 czerwca 2017 00:00

images/stories/056.jpg

W dniu 4 czerwca 2017 Zespół Taneczny „KIK” wziął udział w XVII Pikniku Kapucyńskim, który odbył się na terenie Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Stalowej Woli. Na scenie zaprezentowała się również wokalistka naszych Warsztatów Wokalnych „Nutka” – Dominika Swara.

images/stories/40.jpg

Poprawiony: wtorek, 24 października 2017 09:22
 
"Z drobnych supełków..." PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
czwartek, 04 maja 2017 00:00

images/stories/17ar.jpg

W maju 2017r. w sali widowiskowej odbyła się wystawa prac pani Anity Ryby pt. "Z drobnych supełków...". Pani Anita Stanisława Ryba urodziła się w Stalowej Woli w 1978 r. Jest absolwentką Małopolskiego Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie, mistrzem hafciarstwa, instruktorem rękodzieła artystycznego, politologiem, absolwentką Uniwersytetu Marii Curie–Skłodowskiej oraz Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Stalowej Woli w zakresie Zarządzania Kulturą. Jest właścicielką Pracowni Plastycznej i Rękodzielniczej „Nitaka”. Od 2008 roku zajmuje się głównie batikiem, jak również papierem czerpanym, haftem i makramą. Swoje prace prezentowała na wystawach w Jarocinie, Nowej Dębie, Zaleszanach, Bojanowie oraz Isaszeg na Węgrzech. Od 15 lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi prowadząc warsztaty z różnorodnych dziedzin sztuki rękodzielniczej.

 
"Motywy kwiatowe, ale nie tylko" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
środa, 05 kwietnia 2017 00:00

images/stories/17sw.jpg

W kwietniu 2017r. zorganizowaliśmy wystawę prac pani Stefanii Wójcik pn. "Motywy kwiatowe, ale nie tylko". Artystka, która jak sama mówi nade wszystko kocha kwiaty ukończyła PLSP w Zamościu  na kierunku konserwacja zabytków, a następnie studia na UMCS w Lublinie. Od 14 lat jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Plastyków. Prowadziła zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Pracuje w technice olejnej, akwareli, pasteli i batiku. Uczestniczy w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach w wielu domach w kraju i za granicą (Belgia, Niemcy, Wielka Brytania, Kanada, USA). Jest nauczycielem dyplomowanym z wyróżnieniem. Jest także zdobywczynią wielu nagród: Nagrody Kuratora, Medalu Kuratora, 5-krotnie Nagroda Burmistrza, Antka Roku. Wyróżnienie Prezesa PSNP, 2-krotnie Statuetka na Festiwalu Twórczości, 2-krotnie nagrody Muzeum Regionalnego, wyróżnienie na Ogólnopolskim Biennale 2016 r.
Artystka o sobie:
Czerpię ze świata Natury jaki dał nam
Stwórca. Dano nam naturę, piękno i dobro jako uniwersalne wartości, a te splatają się ze sobą. Sztuka jest pięknem. I choć rozumienie piękna jest subiektywne, to wiemy, że polega na zachwycie, harmonii i blasku. To potrafili uchwycić i dlatego inspirują mnie impresjoniści oraz Chełmoński, który czuł i podziwiał naturę, a to, co ona do niego mówiła potrafił zatrzymać na płótnie. Coraz mniej jest urokliwych i dziewiczych zakątków. One giną więc niech zapisane w kadrach obrazków i cieszą oko widza.

 
Nagroda "Animator Kultury" dla Zespołu Tanecznego 'KIK' PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
poniedziałek, 06 marca 2017 14:43

 

images/stories/17-001.jpg

W dniu 3 marca 2017r., w ramach Powiatowego Dnia Animatora Kultury i Sportu, Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli wręczyło nagrody osobom szczególnie zasłużonym w dziedzinie promowania kultury regionalnej i sportu. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Miejskim Domu Kultury. Wśród laureatów znalazł się nasz Zespół Taneczny „KIK”, któremu Zarząd Powiatu Stalowowolskiego przyznał nagrodę „Animatora Kultury” za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony dóbr kultury. Ta wyjątkowa nagroda jest docenieniem pasma niezwykłych sukcesów jakie w ostatnim czasie zespół osiągnął. Szczególnym sukcesem, promującym nie tylko Gminę Pysznica, ale i Powiat Stalowowolski, było zdobycie I, II i III miejsca w poszczególnych kategoriach tanecznych w XXIV Międzynarodowym Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży “My – XXI wiek” w Bułgarii. W kraju zespół również zdobył i nadal zdobywa uznanie i liczne nagrody w wielu festiwalach tańca na szczeblu ogólnopolskim i wojewódzkim. Wysoki poziom artystyczny zespołu sprawił, że w ubiegłym roku został on zaproszony do udziału w multimedialnym spektaklu pt. „Nowe życie” zaprezentowanym w ramach Światowych Dni Młodzieży, a także wziął udział w show, wyreżyserowanym przez Jana Bobka i Mariusza Jasuwienasa, podczas otwarcia stadionu Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Ponadto w ramach współpracy i wymiany doświadczeń jest zapraszany do udziału w różnych koncertach okazjonalnych i wydarzeniach kulturalnych w całym regionie.

images/stories/016.jpg

Nagrodę w imieniu zespołu odbiera instruktor prowadzący - pani Teresa Świdecka - Węglarz

Wśród nagrodzonych z terenu Gminy Pysznica znalazła się również pani Grażyna Kołacz-Antosik, która otrzymała Nagrodę w kategorii Ochrona i Promocja Tradycji Regionalnych. Pani Grażyna przez wiele lat starała się podtrzymywać tradycje regionu - najpierw pracując w Gminnym Ośrodku Kultury w Pysznicy, a potem w Zespole Szkół w Jastkowicach. W trosce o ochronę kultury naszego regionu , w 2015 roku podjęła się prowadzenia Zespołu Obrzędowego „Jastkowianie”. Zespół do tej pory wystawił kilka widowisk obrzędowych ukazujących tradycje regionalne - „Wesele Jastkowickie”, „Wigilię 2015”, „Cztery pory roku w zagrodzie” oraz „Wigilię 2016” – wszystkie wyreżyserowane przez panią Grażynę. Za prezentacje wybranych obrzędów, zespół został nagrodzony I miejscem w II Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów „Bo radość jest w nas” w 2015 roku, a także II miejscem, w trzeciej edycji tego przeglądu.

images/stories/021.jpg

 

Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sportu, w Kategorii Sportowiec Roku, nagrodzony został Stanisław Lebioda - lekkoatleta Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stalowa Wola. W 2016 roku odniósł liczne sukcesy, m.in. zajął 17. miejsce w biegu na 3000 m na Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych w Gruzji. Podwójny złoty medalista: w biegu na 5000 m na Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych Juniorów i w biegu na 3000 m na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. Trener Stanisław Anioł.

images/stories/17-0.jpg

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym!

Poprawiony: poniedziałek, 06 marca 2017 15:17
 
Koncert Walentynkowy. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
środa, 15 lutego 2017 12:21

images/stories/104.jpg

W dniu 12 lutego 2017r. odbył się Koncert Walentynkowy, w którym zaprezentowali się uczestnicy naszych stałych zajęć. Swój dorobek w dziedzinie tańca ludowego zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca „Pyszniczanie”, Zespół „Mali Pyszniczanie” oraz Zespół Ludowy „Pyszniczanie”, natomiast współczesne układy zatańczył Zespół Taneczny „KIK”. Prezentacje taneczne przeplatane były występami w wykonaniu wokalistów Warsztatów Wokalnych „Nutka”. Indywidualnie zaprezentował się uczeń Ogniska Muzycznego – Andrzej Pelic, który zagrał na akordeonie. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali zdobyte umiejętności i wyjątkowe talenty. Koncert zgromadził liczną publiczność, która podziękowała wszystkim artystom za występ głośnymi oklaskami. Bardzo wyjątkowym akcentem koncertu była obecność pana Wojciecha Łopaciucha, byłego członka Zespołu Ludowego „Pyszniczanie”, który w tym dniu świętował swoje 90 urodziny. Z tej to okazji Wójt Gminy Pysznica, pan Tadeusz Bąk, Przewodniczący Rady Gminy Pysznica, pan Józef Gorczyca, Dyrektor Domu Kultury w Pysznicy, pani Barbara Żywczak oraz członkowie Zespołu Ludowego „Pyszniczanie” złożyli Panu Wojciechowi życzenia i podziękowanie za wieloletnią pracę na rzecz krzewienia kultury na terenie Gminy Pysznica. Dziękujemy publiczności za tak liczne przybycie i zapraszamy do udziału w naszych kolejnych wydarzeniach kulturalnych.

images/stories/036.jpg

images/stories/17dyplom.jpg

 

Poprawiony: środa, 15 lutego 2017 12:30
 
Koncert Zespołu Tanecznego "KIK" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
poniedziałek, 06 lutego 2017 00:00

images/stories/002.jpg

W dniu 5 lutego 2017r. Zespół taneczny "KIK" gościnnie wystąpił podczas Koncertu Noworocznego w Miejskim Ośrodku Kultury w Dynowie.

Poprawiony: czwartek, 18 maja 2017 12:31
 
Zapraszamy na Koncert Walentynkowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
czwartek, 02 lutego 2017 08:31

images/stories/walentynki.jpg

 
Ferie 2017 - II tydzień - relacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
piątek, 27 stycznia 2017 00:00

W drugim tygodniu ferii w sali widowiskowej odbyły się warsztaty z LEGO ROBOTYKI, które poprowadził pan Miłosz Augustyński. Takie warsztaty to idealne rozwiązanie na kreatywne, a zarazem naukowe spędzanie wolnego czasu. Podczas warsztatów dzieci budowały wymyślne roboty, a następnie korzystając z pomocy notebook’ów uczyły się programowania swoich konstrukcji. W taki oto sposób efektem końcowym stała się wspaniała i pełna niesamowitych wrażeń zabawa z własnym robotem, który został wprawiony w ruch. Mamy nadzieję, że warsztaty sprawiły wiele radości ich uczestnikom. Kolejną atrakcją był Turniej Szachowy pod patronatem Wójta Gminy Pysznica pana Tadeusza Bąka, zorganizowany w ramach III Szachowych Ferii dla Juniorów. W turnieju wzięli udział szachiści z naszego Klubu Szachmistrza, przygotowani przez pana Dominika Sondeja. W turniejowych zmaganiach najlepsi okazali się: Adrian Kuziora, który zajął I miejsce, Kamil Bąk – II miejsce oraz Karina Wazia – III miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, zwycięzcy - dyplomy i nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Pysznica. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!.
Ponadto, w drugim tygodniu odbyły się nasze stałe warsztaty plastyczne, rękodzielnicze, taneczne oraz wokalne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

images/stories/17_002 1.jpg

images/stories/17_002 2.jpg

 

Poprawiony: piątek, 03 lutego 2017 11:22
 
Ferie 2017 - I tydzień - relacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
poniedziałek, 23 stycznia 2017 12:59

W pierwszym tygodniu ferii zorganizowaliśmy dla dzieci i młodzieży zajęcia taneczne, rękodzielnicze, plastyczne, szachowe oraz teatralne. We wtorek, 17 stycznia w naszej sali widowiskowej odbył się Koncert Kolęd „Tobie Mały Panie”, w którym zaprezentowali się uczniowie Ogniska Muzycznego. Ponadto młodzież z Warsztatów Wokalnych „Nutka” wzięła udział w czterodniowych Warsztatach Wokalnych, które Miejski Domu Kultury w Stalowej Woli zorganizował już po raz piętnasty. Zwieńczeniem warsztatów był Koncert Finałowy, który odbył się 18 stycznia w sali widowiskowej MDK. Dom Kultury w Pysznicy reprezentowali: Julia Dziuba, Klaudia Łacka, Dominika Swara oraz Adrian Golik.

W drugim tygodniu ferii również nie zabraknie atrakcji.

Serdecznie zapraszamy!

images/stories/17_ferie2 1.jpg

images/stories/17_ferie3.jpg

Poprawiony: czwartek, 02 lutego 2017 08:35
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 14