• Photo Title 1
  • Photo Title 2
  • Photo Title 3
  • Photo Title 4

DK w Pysznicy

DK w Pysznicy

aktualności
9 lutego 2015r. - Szachowe Ferie dla Juniorów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
poniedziałek, 09 lutego 2015 00:00

images/stories/turniejszachowy.jpg

W dniu 9 lutego 2015 roku w Domu Kultury w Pysznicy w ramach „Szachowych Ferii dla Juniorów” został rozegrany otwarty turniej szachowy. Zawody zostały zorganizowane przez Wójta Gminy Pysznica, Dyrektora Domu Kultury w Pysznicy oraz Katolicki Klub Sportowy Victoria w Stalowej Woli. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, każdy z zawodników miał na partię 15 minut. W zawodach łącznie wzięło udział 21dzieci z Pysznicy, Jastkowic i Stalowej Woli. Celem turnieju było alternatywne spędzenie czasu wolnego na feriach szkolnych, popularyzacja gry szachowej w lokalnym środowisku, a także zachęcanie do aktywności umysłowej oraz wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Wszyscy uczestnicy turnieju dostali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze, natomiast zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez Wójta Gminy Pysznica - pana Tadeusza Bąka oraz Dyrektora Domu Kultury w Pysznicy - panią Barbarę Żywczak. Pani Dyrektor na zakończenie turnieju podziękowała wszystkim za zaangażowanie w realizację tego przedsięwzięcia, w szczególności uczestnikom za udział w rozgrywkach i jednocześnie życzyła im dalszych sukcesów w tej królewskiej grze.

Wyniki turnieju:

Po 7 rundach I miejsce uzyskał reprezentant Katolickiego Klubu Sportowego VICTORIA w Stalowej Woli – Kacper Kłok zdobywając 7,0 pkt., II miejsce zajęła Aneta Gemzik z Katolickiego Klubu Sportowego VICTORIA (uzyskując 5,5 punktów), natomiast III miejsce zdobył Mateusz Krakowski reprezentant Klubu „Szachmistrza” z Domu Kultury w Pysznicy uzyskując 5,0 punktów. Kolejne miejsca zajęli: 4 – Michał Soja (4,5 pkt.), 5 – Karol Żak ( 4,0 pkt.) z Katolickiego Klubu Sportowego VICTORIA, 6 – Przemysław Paleń ( 4,0 pkt.) z Jastkowic.

 

Poprawiony: wtorek, 12 kwietnia 2016 08:36
 
29 i 30 stycznia 2015r. Koncert Kolęd "Tobie Mały Panie" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
piątek, 30 stycznia 2015 00:00

images/stories/phoca_thumb_l_040.jpg

Pani Teresa Skrzat z uczniami

Na zakończenie okresu Bożonarodzeniowego zorganizowaliśmy dwudniowy Koncert Kolęd pn. „Tobie Mały Panie”, w którym swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie Ogniska Muzycznego. W dniu 29 stycznia szereg wyjątkowych kolęd i pastorałek zaprezentowali uczniowie klasy pianina pani Teresy Skrzat oraz klasy skrzypiec pani Bożeny Hałys. Dzień później muzyczne interpretacje kolęd zabrzmiały w wykonaniu młodych muzyków z klasy pianina i keyboardu pani Aliny Owczarek, gitarzystów pani Olgi Maślach oraz Zespołu Gitarowego pani Teresy Mierzwa. Uczniów wspierali ich nauczyciele, którym należą się wielkie podziękowania za trud włożony w przygotowanie wychowanków do występu, a wykonawcom gratulujemy udanego występu.

images/stories/phoca_thumb_l_039.jpg

Pani Bożena Hałys z uczniami

Poprawiony: wtorek, 10 lutego 2015 18:26
 
8 stycznia 2015r. - Spotkanie opłatkowe. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
piątek, 09 stycznia 2015 00:00

W dniu 8 stycznia 2015 r. odbyło się gminne spotkanie opłatkowe. W sali widowiskowej Domu kultury zgromadzili się samorządowcy wszystkich szczebli, pracownicy jednostek organizacyjnych gminy, księża oraz lokalni przedsiębiorcy, by wspólnie przeżywać wyjątkowy nastrój Świąt Bożego Narodzenia oraz świętować nadejście Nowego 2015 Roku. W części artystycznej na scenie zaprezentowali się uczniowie Ogniska Muzycznego przygotowani przez p. Teresę Skrzat oraz p. Bożenę Hałys. W tym roku Ognisko Muzyczne działające w naszej instytucji obchodzi Jubileusz 20-lecia istnienia. Jednym z jego pierwszych uczniów jest p. Kamil Kuśmider, obecny radny Rady Gminy Pysznica i organista w parafii Krzaki, który z tej okazji przygrywał na pianinie do wspólnego kolędowania.

Poprawiony: wtorek, 12 kwietnia 2016 08:37
 
9 grudnia 2014r. - Protokół rozstrzygnięcia konkursu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
wtorek, 16 grudnia 2014 00:00

images/stories/protok x bawmy si muzyk.jpg

Poprawiony: wtorek, 12 kwietnia 2016 08:39
 
16 października 2014r. - Promocja Talentów w Zespole Szkół w Pysznicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
piątek, 17 października 2014 00:00

images/stories/001zskik.jpg

Z okazji Święta Szkoły, które miało miejsce 16 października 2014r w pysznickim Zespole Szkół , odbyła się prezentacja uzdolnionych dzieci oraz młodzieży. W ramach promocji talentów zostały również zaprezentowane koła zainteresowań z naszego Domu Kultury. W wystawie w holu szkoły można było podziwiać prace uczestników Zajęć Manualnych „Papierzaki, Klubu „Młodych Talentów” oraz Rękodzieła Artystycznego „Supełek”. Muzyczne zdolności zaprezentowali uczniowie naszego Ogniska Muzycznego, a wybrane układy choreograficzne przedstawił Zespół Taneczny „KIK”. Serdecznie dziękujemy dyrektorowi szkoły panu Władysławowi Szpunarowi za zaproszenie i umożliwienie uczestnikom naszych stałych zajęć prezentacji swoich zdolności i zainteresowań.

Poprawiony: wtorek, 12 kwietnia 2016 08:40
 
7 października 2014r. - Prezentacja Zespołu Ludowego "Pyszniczanie" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
środa, 08 października 2014 00:00

images/stories/001pyszzlu.jpg

Zespół Ludowy „Pyszniczanie” uświetnił swoim programem artystycznym Jubileusz 50-lecia Małżeństwa, który odbył się 7 października 2014r. w sali widowiskowej Domu Kultury. Podczas uroczystości „Pyszniczanie” słowem i piosenką złożyli Jubilatom najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.

Poprawiony: wtorek, 12 kwietnia 2016 08:40
 
11 września 2014r. - Wizyta w Sejmie RP. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
sobota, 13 września 2014 00:00

W dniu 11 września 2014r. na zaproszenie Pani Poseł Renaty Butryn gościliśmy w budynku Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie. W trakcie wizyty zwiedziliśmy Salę Obrad i hall główny, gdzie obejrzeliśmy makietę kompleksu budynków sejmowych oraz gablotę z laskami marszałkowskimi. Pani Poseł zaprezentowała nam również tablicę upamiętniającą posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablicę poświęconą pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej, a także pamiątkę pierwszej w historii wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Parlamencie Narodowym. Na zakończenie wizyty wysłuchaliśmy również wykładu dotyczącego historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu.

Poprawiony: wtorek, 12 kwietnia 2016 08:37
 
10 września 2014r.- Spektakl pt. "Tygrys Pietrek" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
piątek, 12 września 2014 00:00

images/stories/001pietrek.jpg

W dniu 10 września 2014 roku gościliśmy na naszej scenie aktorów Teatru „Maska” z Rzeszowa, którzy zaprezentowali spektakl pt. „Tygrys Pietrek”. Spektakl opowiadał o Małym Tygrysku, który boi się wszystkiego. Boi się huku i trzasku piorunów, gradu, chmur, boi się mroku i blasku, a nawet brzęczenia muchy. W trosce o niego, jego Mama Tygrysica postanawia wraz z innymi Tygrysami pokazać malcowi, co to jest strach i skąd się bierze odwagę. Tworzą różne światy i stawiają przed Pietrkiem niezwykłe zadania, by przy pomocy dziecięcej wyobraźni Mały Tygrys odbył niezwykłą podróż i nauczył się odwagi. Spektakl obejrzały dzieci z Przedszkola w Pysznicy oraz z Zespołu Szkół w Pysznicy, które bardzo żywo reagowały na przygody i dylematy Tygrysa Pietrka.

Poprawiony: wtorek, 12 kwietnia 2016 09:22
 
Sierpień 2014r. - Wakacje z Domem Kultury. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
piątek, 29 sierpnia 2014 00:00

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców zorganizowaliśmy warsztaty będące doskonałym sposobem na wakacyjną nudę. W ramach Gminnego Centrum Organizacji Czasu Wolnego na obiektach sportowych odbywały się warsztaty pn. „Wakacje z kulturą fizyczną”, natomiast w ofercie „Wakacyjnych warsztatów z Domem Kultury w Pysznicy” w drugiej połowie sierpnia odbyły się Zajęcia Manualne "Papierzaki". Korzystając z tych ciekawych pomysłów spędzania wolnego czasu każdy mógł aktywnie i kreatywnie spędzić tę wakacyjną przerwę.

Poprawiony: wtorek, 12 kwietnia 2016 08:38
 
20 lipca 2014r. - Jubileusz 100 lat OSP w Jastkowicach. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
poniedziałek, 21 lipca 2014 00:00

W niedzielę 20 lipca 2014r. na stadionie w Jastkowicach odbyły się uroczyste obchody 100-lecia istnienia OSP Jastkowice, które współorganizował Dom Kultury w Pysznicy. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy świętej, podczas której ks. bp Edward Frankowski dokonał poświęcenia nowego sztandaru dla OSP Jastkowice. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych wszystkich szczebli oraz lokalni parlamentarzyści. W dalszej części programu na scenie zaprezentowali się artyści z Lublina, którzy dla najmłodszych uczestników imprezy przygotowali widowisko muzyczne pt. "Pali się" połączone z grami i zabawami. Swój dorobek artystyczny przedstawiły zespoły z Domu Kultury Pysznicy - Zespół Taneczny "KIK" zaprezentował układy tańca współczesnego, a znane przeboje zaśpiewał Zespół Wokalny "Nutka". Następnie na scenie zagościł kabaret "Spotkanie z Balladą" w programie "TAK JEST PANIE KOMENDANCIE", który bawił publiczność licznie zgromadzoną przed sceną. Na zakończenie imprezy odbyły się występy zespołów Proceder i Rythmix. Dodatkową atrakcją imprezy było wesołe miasteczko, a także stoiska gastronomiczne.

 

Poprawiony: wtorek, 12 kwietnia 2016 08:39
 
Podziękowanie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
środa, 09 lipca 2014 12:03

images/stories/01 podzikowanie14.jpg

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 14