• Photo Title 1
  • Photo Title 2
  • Photo Title 3
  • Photo Title 4

DK w Pysznicy

DK w Pysznicy

Kolejne sukcesy Zespołu Tanecznego "KIK"

images/stories/19kik4.jpg

images/stories/19kik3.jpg

 
Informacja.

 

W dniu 15 maja 2019r. w godz. 14:00 – 15:30

zostają wznowione zajęcia

Rękodzieła Artystycznego „Supełek” dla grupy dziecięcej.

 

 
Koncert Jubileuszowy.

images/stories/0099.jpg

images/stories/0098.jpg

images/stories/19konckik.jpg

 

W dniu 11 maja 2019r. odbył się Koncert Jubileuszowy, podczas którego Pani Teresa Świdecka – Węglarz świętowała 10-lecie pracy wraz z Zespołem Tanecznym „KIK”. To było 10 lat wspólnej pracy, która zaowocowała ogromnymi sukcesami na scenach ogólnopolskich i międzynarodowych. W skrócie przypomnijmy te największe - w 2016 roku w Bułgarii podczas XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży „My – XXI wiek” zespół zdobył I miejsce w kategorii zespołowej, II miejsce za prezentację „KIK TRIO” w składzie: Klaudia Kuraś, Natalia Gołąb i Alicja Sibiga oraz III miejsce w kategorii indywidualnej za układ, który zaprezentowała Karolina Wasąg. Rok później „KIK” wywalczył nagrodę główną Grand Prix w X Międzynarodowym Festiwalu Sztuki „Orfeusz w Italii”, natomiast w 2018 roku zdobył GRAND PRIX w XVI MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE "INTERSHOW" w Nowym Targu, a także I i II miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Tanecznym "O LAUR RZECHA" w Rzeszowie. Na uwagę zasługują również nagrody przyznane na szczeblu lokalnym. W 2017 roku Zarząd Powiatu Stalowowolskiego przyznał zespołowi Nagrodę w kategorii „Animator Kultury”, a w 2018 roku - Pani Teresie za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony dóbr kultury. W tym samym roku Wójt Gminy Pysznica wręczył również Zespołowi Nagrodę w wysokości 3000 zł za osiągnięcia o istotnym znaczeniu dla twórczości artystycznej oraz za dokonania w dziedzinie tańca. Nie byłoby tych sukcesów gdyby nie pasja i zainteresowania, a także ciężka praca i konsekwentne dążenie do celu. W czasie tej dekady powstało wiele niezwykłych układów choreograficznych, które dzięki zaangażowaniu pani Teresy oraz uczestniczek zespołu dopracowane są zawsze w najdrobniejszych szczegółach. Zawierają one elementy akrobatyki, wzbogacone są pięknymi strojami, a czasem też rekwizytami. Podczas koncertu zespół zaprezentował znane już układy taneczne, ale też te najnowsze, które miały swoją premierę w tym dniu. Wszystko to złożyło się na piękne widowisko, które przeniosło zgromadzoną publiczność w niezwykły świat tańca. Na zakończenie koncertu Pani Teresa podziękowała Dyrektorowi Domu Kultury w Pysznicy Pani Barbarze Żywczak za przychylność i umożliwienie zespołowi twórczego rozwoju, a także tancerkom, które mają najdłuższy staż uczestnictwa w zespole i Pani Kasi za współpracę. Pani Dyrektor natomiast złożyła Pani Teresie serdeczne gratulacje i życzyła dalszych lat tak bogatych w sukcesy, Wójt Gminy Pysznica Pan Łukasz Bajgierowicz wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Pysznica Panem Krzysztofem Skrzypkiem  wręczyli List Gratulacyjny i kwiaty, a dziewczęta z zespołu podziękowały Pani instruktor za to, że wspólnie z nią mogą rozwijać swoje pasje.

 
Sukcesy Zespołu Pieśni i Tańca "Pyszniczanie"

images/stories/19p2.jpg

 

Zespół Pieśni i Tańca „Pyszniczanie” w dniu 9 maja br. wziął udział w X Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Wesołe Szczygiełki” zorganizowanym przez GCK w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach. W przeglądzie uczestniczyło ok. 220 tancerzy w 18 grupach, które łącznie zaprezentowały 26 układów tanecznych. Komisja Konkursowa nagrodziła dwie grupy ZPiT „Pyszniczanie” - gr. III zajęła I miejsce, natomiast gr. II - II miejsce. W przeglądzie Zespół zaprezentował polkę z tańców lubelskich, krakowiaka oraz mazura, do których choreografię opracowała pani Anna Strusińska - instruktor prowadzący. Serdecznie gratulujemy!

images/stories/19p4.jpg

images/stories/19p3.jpg

images/stories/19p1.jpg

 
Wizyta Zespołu "Pyszniczanie" w Paryżu.

images/stories/19paryz 2.jpg

images/stories/19paryz 5.jpg

 

W dniu 4 maja 2019r. w Ambasadzie RP w Paryżu zostały uroczyście otwarte dwudniowe obchody Święta Polonii i Polaków oraz Dnia Flagi RP organizowane przez Stowarzyszenia Obrońców Krzyża w Paryżu. Ceremonię zainaugurował Ambasador RP we Francji pan Tomasz Młynarski. Do udziału w tej uroczystości został zaproszony zespół „Pyszniczanie” w składzie: panie - Barbara Żywczak, Teresa Mierzwa, Małgorzata Stępień oraz panowie - Bogdan Żywczak, Andrzej Stępień i Józef Butryn. W pierwszym dniu „Pyszniczanie” wystąpili w siedzibie Ambasady, gdzie zaprezentowali piękny polski folklor ludowy przeplatany pieśniami patriotycznymi. Po koncercie zespół kontynuował prezentację podczas rejsu statkiem po Sekwanie, który był jedną z atrakcji ww. obchodów i w którym wzięło udział 350 osób. W czasie rejsu nie zabrakło wzruszających momentów jakimi były spotkania z rodakami czy też zaśpiewanie pieśni „Czarna Madonno” przepływając obok katedry Notre Dame. Polacy przebywający we Francji przynieśli ze sobą narodowe flagi oraz biało-czerwone szaliki. Były wspólne śpiewy i tańce. W czasie drugiego dnia obchodów zespół uświetnił swoim udziałem apel przy pomniku „Solidarności” śpiewając wspólnie z zebranym pieśni patriotyczne. Pobyt zakończył się uroczystym obiadem połączonym z muzycznym biesiadowaniem w Domu Kombatanta PMK. Wójt Gminy Pysznica pan Łukasz Bajgierowicz, Dyrektor Domu Kultury w Pysznicy pani Barbara Żywczak  oraz członkowie Zespołu „Pyszniczanie” serdecznie dziękują Ambasadorowi RP panu Tomaszowi Młynarskiemu, pani Marii Jolancie Dźwigale - prezesowi Stowarzyszenia Obrońców Krzyża w Paryżu oraz naszej rodaczce pani Helenie Skrzypek za zaproszenie i ciepłe przyjęcie.


images/stories/19paryz 4.jpg

images/stories/19paryz 1.jpgimages/stories/19paryz 6.jpg

images/stories/19paryz 7.jpg

images/stories/19paryz 8.jpg


 
Próby zespołów artystycznych

 

W dniu 7 maja 2019 r.  o  godz. 19:00 odbędzie próba

Pysznickiej Orkiestry Kameralnej

oraz Zespołu Wokalnego „Takt”.


Kolejne  próby dla wyżej wymienionych zespołów

odbędą się w następujących terminach:

/godziny będą ustalane na bieżąco/

11 maja 2019 r. /sobota/

18 maja 2019 r. /sobota/

21 maja 2019 r. /wtorek/

 
XII Królewski Jarmark - Pysznica 2019

images/stories/19jk.jpg#mce_temp_url#

 
Zaproszenie do udziału.

images/stories/19-wysjk.jpg

 
Rok Artystyczny 2018/2019

images/stories/19nowy1.jpg

images/stories/19nowy2.jpg

images/stories/19nowy3.jpg

 

 

 

 

 
Klauzula informacyjna RODO

Szanowni Państwo!

W związku z wejściem w życie w dniu 25 maja 2018r. nowych przepisów na mocy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.Urz. UE. L nr 119, str. 1) – art. 12, art. 13.

informujemy, że:

1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych jest Dom Kultury w Pysznicy z siedzibą przy ul. Wolności 277 w Pysznicy, (kod pocztowy: 37-403), tel.: 15 841 00 48, adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

2. Celem zbierania danych jest:

- rekrutacja i ewidencja uczestników stałych zajęć Ogniska Artystycznego,

- zawieranie umów o pracę i innych umów cywilno-prawnych,

- promocja działalności Domu Kultury w Pysznicy

3. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj.: Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

4. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do:

- procesu rekrutacji na zajęcia Ogniska Artystycznego,

- wykonania umów o pracę i innych umów cywilno-prawnych

W przypadku niepodania danych nie będzie możliwa:

- realizacja procesu rekrutacyjnego danego uczestnika,

- wykonanie umów o pracę i innych umów cywilno-prawnych.

5. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały udostępnieniu podmiotom trzecim. Odbiorcami danych będą tylko instytucje upoważnione z mocy prawa.

6. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu.

7. Administrator danych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

8. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 1 roku, licząc od początku roku następującego po roku, w którym została wyrażona zgoda na przetwarzanie danych osobowych.

Dyrektor Domu Kultury w Pysznicy

Barbara Żywczak

 

 
Serdecznie witamy!

Drogi Internauto, w naszym serwisie znajdziesz mnóstwo informacji dotyczących działalności Domu Kultury w Pysznicy.

Dowiesz się nie tylko jakie imprezy organizujemy i do jakich kół zainteresowań możesz się zapisać, ale będziesz mógł także poznać historię i strukturę organizacyjną naszej instytucji.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 2