• Photo Title 1
  • Photo Title 2
  • Photo Title 3
  • Photo Title 4

DK w Pysznicy

DK w Pysznicy

Nasze sukcesy! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
środa, 05 marca 2014 00:00

images/stories/19kik4.jpg

images/stories/obraz3.png

images/stories/19kik3.jpg

images/stories/obraz3.png

images/stories/19kik2.jpg

images/stories/obraz3.png

images/stories/19kik1.jpg

images/stories/obraz3.png

images/stories/19kikb.jpg

 

images/stories/obraz3.png

images/stories/18sul1.jpg

images/stories/18sul2.jpg

images/stories/obraz3.png

 

images/stories/19kikr2 2.jpg

 

images/stories/19kikr2 1.jpg

images/stories/obraz3.png

images/stories/18_kiknagr.jpg

images/stories/obraz3.png

 

images/stories/17426054_765534160268529_2890068834755010475_n.jpg

W dniu 12 maja 2018r. Dominika Swara, wokalistka Warsztatów Wokalnych „Nutka”, wzięła udział w II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Na polską nutę", zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie. Komisja konkursowa w składzie:   Katarzyna Sobas, Żaneta Łabudzka i Kamil Bijoś po przesłuchaniu 47 uczestników ścisłego Finału wyłonionych spośród 104 wokalistów z wielu polskich miast i miejscowości, postanowiła nagrodzić Dominikę Wyróżnieniem. Serdecznie gratulujemy!!!

images/stories/img_20180514_175013.jpg

 

images/stories/obraz3.png

images/stories/18.kik001.jpg

images/stories/18.kik003.jpg

images/stories/18.kik002.jpg

images/stories/obraz3.png

 

images/stories/028.jpg

Pani Teresa Świdecka - Węglarz otrzymała Nagrodę Zarządu Powiatu Stalowowolskiego w kategorii Animator Kultury 2017 za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania  i ochrony dóbr kultury. Pani Teresa to choreograf, instruktorka tańca, magister pedagogiki. Absolwentka Dwuletniego Studium Tanecznego w Krakowie działającego pod kierownictwem Kieleckiego Teatru Tańca. Wielokrotna uczestniczka międzynarodowych warsztatów tanecznych prowadzonych przez najlepszych tancerzy z kraju i z zagranicy takich jak Elżbieta Szlufik-Pańtak, Grzegorz Pańtak, Stacy Boeddeker, Thierry Verger i wielu innych. Brała udział w najbardziej prestiżowych konkursach tanecznych zdobywając m. in. Dwukrotne Mistrzostwo Europy i Wicemistrzostwo Świata w Tańcu Jazzowym w kategorii formacje taneczne. Jako instruktor tańca posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi we wszystkich grupach wiekowych. Od września 2008 roku na stałe związana z Domem Kultury w Pysznicy, gdzie prowadzi Zespół Taneczny „KIK”. Opracowuje dla niego układy choreograficzne z elementami show dance jazz, Broadway jazz, funky jazz, a także modern i acro. Zespół ma na swoim koncie wiele sukcesów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Do największych sukcesów zespołu należą:

- I miejsce w X Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych (Re)akcje,  Bełchatów, 2018 rok,

- II Nagroda w XIII Przeglądzie Zespołów Tańca Sportowego Zapasy Taneczne, Nisko, 2018 rok

- Nagroda Główna Grand Prix w XVI Międzynarodowym Festiwalu INTERSHOW,  Nowy Targ, 2018 rok,

- Nagroda Główna Grand Prix w X Międzynarodowym Festiwalu Sztuki
„Orfeusz w Italii”, Wenecja  2017 rok,

- I, II oraz III miejsce w poszczególnych kategoriach w XXIV Międzynarodowym Festiwalu Sztuki dla Dzieci i  Młodzieży “My – XXI wiek”, Bułgaria, 2016 rok

 

images/stories/obraz3.png

images/stories/18.1kik.jpg

images/stories/obraz3.png

images/stories/18.1dyplom.jpg

images/stories/obraz3.png

images/stories/18_nagrn 1.jpg

images/stories/18_nagrn 2.jpg

images/stories/obraz3.png

images/stories/18wyr1.jpg

images/stories/18wyr.jpg

images/stories/obraz3.png

images/stories/18_002.jpg

Wspaniale rozpoczął rok 2018 Zespół Taneczny „KIK”. W dniach 5-8 stycznia 2018r. zespół przebywał w Nowym Targu, gdzie wziął udział w XVI Międzynarodowym Festiwalu INTERSHOW. W rywalizacji artystów z państw Europy środkowo-wschodniej Zespół „KIK” okazał się najlepszy i zdobył Nagrodę Główną Grand Prix. Serdecznie gratulujemy!!

images/stories/18_001.jpg

 

 

images/stories/obraz3.png

images/stories/17zlpysz.jpg

images/stories/obraz3.png

images/stories/17-1 italy.jpg

images/stories/17-2italy.jpg

fot. Piotr Szymczewski

Ogromny sukces odniosły  nasze zespoły podczas X Międzynarodowego Festiwalu Sztuki „Orfeusz w Italii”, który w dniach 9-16 września br. odbył się w Wenecji. Zespół Taneczny „KIK” zdobył Nagrodę Główną Festiwalu – Grand Prix, natomiast Zespół Wokalny „Takt” zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych, równie ogromnych sukcesów!!!

images/stories/17-3italy.jpg

 

images/stories/obraz3.png

images/stories/dsc_0957.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

images/stories/obraz3.png

images/stories/img_20170407_181716.jpg

W dniu 07.04.2017 r. Klaudia Łacka otrzymała   Wyróżnienie w kat. II (kl. IV -VI) w  I Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,,Złoty Mikrofon" Opocznie.

images/stories/obraz3.png

images/stories/klaudia acka.jpg

Klaudia Łacka, reprezentująca Dom Kultury w Pysznicy w Finale XVII edycji Konkursu Piosenki Angielskiej, który odbył się 18 marca w Tarnobrzeskim Domu Kultury, zdobyła Wyróżnienie w II kategorii wiekowej (klasy IV-VI). Serdecznie gratulujemy!

 

images/stories/obraz3.png

W dniu 11 marca 2017r. grupa średnia Zespołu Tanecznego „KIK” z Domu Kultury w Pysznicy zdobyła III miejsce w Podkarpackim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Złoty Gryf”, którego dziewiąta edycja odbyła się w Domu Kultury „Mors” w Dębicy.

images/stories/17_kikd.jpg

images/stories/obraz3.png

images/stories/17_kikzt.jpg

images/stories/obraz3.png

images/stories/17_wwnutka.jpg

W dniu 5 lutego 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie odbyła się Gala Finałowa X-tego Międzypowiatowego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych "Krzeszowskie Kolędowanie 2017". Sukces w przeglądzie odniosła Klaudia Łacka, która zajęła I miejsce w kategorii III - kl. IV - VI Szkoła Podstawowa, a także Zespół Wokalny „Takt” w składzie: Julia Dziuba, Kamila Kochan, Katarzyna Podgórska, Dominika Swara i Adrian Golik, który zdobył II miejsce w kategorii chórów i zespołów. Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom!

images/stories/obraz3.png

images/stories/16_kik.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

images/stories/obraz3.png

images/stories/tbg16.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

images/stories/obraz3.png

images/stories/16adrian.jpg

images/stories/obraz3.png

W niedzielę, 9 października, w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli, odbył się III Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów „Bo radość jest w nas”. Przegląd adresowany był do seniorów działających w klubach, Uniwersytetach Trzeciego Wieku, domach pomocy społecznej, oddziałach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz w innych środowiskach senioralnych na terenie województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Gminę Pysznica w przeglądzie reprezentował Zespół Ludowy „Pyszniczanie” i duet: p. Genowefa Stępień i p. Józef Krakowski z Domu Kultury w Pysznicy oraz Zespół Ludowy „Jastkowianie” z Jastkowic. Prezentacje naszych artystów zostały docenione przez Jury przeglądu. W kategorii zespołów folklorystycznych Zespół Ludowy „Jastkowianie” zdobył II miejsce, Zespół Ludowy „Pyszniczanie” – III miejsce, natomiast w kategorii duetów pani Genowefa i pan Józef okazali się najlepsi i zostali nagrodzeni I miejscem. Składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

images/stories/16iiipta 1.jpg

Pani Genowefa Stępień i pan Józef Krakowski


images/stories/16iiipta 2.jpg

Zespół Ludowy "Pyszniczanie"


images/stories/16iiipta 3.jpg

Zespół Ludowy "Jastkowianie"


images/stories/obraz3.png

images/stories/dsc_8533.jpg

images/stories/dsc_0008.jpgimages/stories/dsc_0012.jpgimages/stories/dsc_0747.jpg

Na zakończenie wakacji, w dniach 20.08 – 28.08.2016r., Zespół Taneczny "KIK" działający w Domu Kultury w Pysznicy pod okiem instruktora pani Teresy Śwideckiej - Węglarz, wziął udział w XXIV Międzynarodowym Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży “My – XXI wiek” w Bułgarii. W festiwalu uczestniczyło kilkuset tancerzy i wokalistów z takich krajów jak: Bułgaria, Polska, Uzbekistan, Kazachstan, Malta i Litwa. W zmaganiach konkursowych, zarówno zespołowych jak i indywidualnych, dziewczęta odniosły ogromny sukces. W kategorii zespołowej "KIK" zajął I miejsce za układy taneczne pt. "Moje wspomnienia" i "Let me tnink about it" oraz II miejsce za prezentację "KIK TRIO" w składzie: Klaudia Kuraś, Natalia Gołąb i Alicja Sibiga, natomiast w kategorii indywidualnej Karolina Wasąg zdobyła III miejsce. Ponadto zespół otrzymał Nagrodę za oryginalną choreografię, a pani Teresa Świdecka-Węglarz - za wyskoki profesjonalizm. Wyrazem uznania Organizatorów dla Zespołu Tanecznego "KIK" jest również oficjalne zaroszenie do udziału w X Międzynarodowym Festiwalu Sztuki "Orfeusz w Italii”, który odbędzie się w przyszłym roku w Wenecji. Udział w festiwalu przypieczętowany tak znaczącymi sukcesami to dla zespołu wzbogacenie o nowe doświadczenia sceniczne, a dla Powiatu Stalowowolskiego oraz Gminy Pysznica międzynarodowa promocja bogactwa kulturowego regionu.

Składamy serdeczne podziękowania naszym sponsorom.

images/stories/pose.jpg

images/stories/starostwo.jpg

images/stories/wjt.jpg

images/stories/obraz3.png

images/stories/16zpit.jpg

 

images/stories/16chwalowice8.jpg

W dniu 5 maja 2016r. Zespół Pieśni i Tańca "Pyszniczanie" wziął udział w II Powiatowym Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Wesołe Szczygiełki”, który odbył się w Gminnym Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach. W przeglądzie zatańczyły dwie grupy ZPiT Pyszniczanie, które zaprezentowały na scenie tańce śląskie, kujawiaka Wieniawskiego, oberka i Przepióreczkę z repertuaru Mazowsza. Za prezentacje zespół otrzymał Nagrodę Dyrektora GCK. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

images/stories/obraz3.png

Kolejnym sukcesem Zespołu Tanecznego "KIK"  jest II miejsce w III Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „Taneczne Inspiracje”, który odbył się 17 kwietnia 2016r. w Biłgoraju. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

images/stories/16kikb.jpg

 

images/stories/obraz3.png

Obecny Rok Artystyczny to dla Zespołu Tanecznego „KIK” pasmo niezwykłych sukcesów i osiągnięć. Dzięki pasji do tańca i wielkiemu zaangażowaniu, nie tylko tancerek, ale również instruktora prowadzącego, pani Teresy Śwideckiej-Węglarz, zespół osiąga coraz to większe umiejętności taneczne doceniane w wielu znaczących konkursach i festiwalach o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim. W dniu 2 kwietnia br. grupa młodzieżowa, za układ taneczny „Moje wspomnienia”, otrzymała Wyróżnienie spośród 39 zespołów biorących udział w VII Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych w Jedliczu. Tydzień później, podczas VIII Podkarpackiego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „ZŁOTY GRYF” 2016 w Dębicy, grupa dziecięca zajęła I miejsce - Złoty Gryf w kategorii wiekowej 7-12 lat, a grupa młodzieżowa wywalczyła nagrodę główną - Grand Prix. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

images/stories/16_kik_gryf.jpg

images/stories/16_kik_je.jpg

images/stories/obraz3.png

images/stories/16as.jpg

Pani Anna Strusińska /trzecia od lewej/ wśród laureatów
Nagrody "Animator Kultury 2015"

W piątek, 11 marca 2016r., z okazji Powiatowego Dnia Animatora Kultury i Sportu odbyła się uroczystość wręczenia nagród osobom krzewiącym lokalną kulturę, a także osobom wyróżniającym się w działalności sportowej. Nagrody te przyznają Władze Powiatu Stalowowolskiego jako wyraz uznania oraz podziękowania ludziom, którzy poprzez swoją działalność oraz osiągnięcia w dziedzinach sportu i kultury przyczyniają się do promocji Powiatu Stalowowolskiego. Z ramienia Domu Kultury w Pysznicy, Nagrodę w kategorii „Animator Kultury”, otrzymała pani Anna Strusińska, która od wielu lat z pasją i zamiłowaniem krzewi wśród dzieci i młodzieży tradycje folkloru będące dorobkiem wielu pokoleń Polaków. W Domu Kultury w Pysznicy pracuje od 2008 roku. Prowadzi Zespół Pieśni i Tańca "Pyszniczanie", który skupia ok. 80 uczestników, a w ramach współpracy Domu Kultury ze szkołami z terenu Gminy Pysznica dojeżdża do wszystkich szkół, gdzie prowadzi zajęcia taneczne z przydzielonymi grupami dzieci. Opracowuje choreografie taneczne, które uświetniają gminne uroczystości oraz okolicznościowe wydarzenia kulturalne. Rozpowszechnianie piękna i tradycji tańców ludowych i narodowych jest wielką pasją i życiowym wyzwaniem dla pani Anny Strusińskiej, dlatego zawsze w swoją pracę angażuje się z pełnym oddaniem. Sama często podkreśla, że praca instruktora tańca ludowego daje jej ogromną radość i satysfakcję, ponieważ dzieląc się swoją pasją z dziećmi i młodzieżą przekazuje im dobre wartości i przywiązanie do polskiej kultury ludowej.

images/stories/obraz3.png

images/stories/16kik-nisko.jpg

W dniu 16 stycznia 2016r. Zespół Taneczny „KIK” reprezentował Dom Kultury w Pysznicy w XI Przeglądzie Zespołów Tańca Sportowego „Zapasy Taneczne 2016” w Nisku. Zespoły taneczne były oceniane w czterech kategoriach: cheerleaderki, mażoretki, show Dance oraz gimnastyka artystyczna. W rywalizacji wzięły udział 23 zespoły taneczne, wśród których „KIK” okazał się najlepszy. Za prezentację układu pt. „Schody do nieba” Jury przyznało zespołowi I Nagrodę. Serdeczne gratulacje składamy tancerkom oraz pani instruktor Teresie Śwideckiej – Węglarz.

images/stories/obraz3.png

images/stories/16takt.jpg

Zespół Wokalny "Takt" wraz z instruktorem prowadzącym.
/od lewej/: Katarzyna Podgórska, Dominika Swara, Julia Dziuba, Kamila Kochan
oraz pani Dorota Nieradka

Dwoma sukcesami zaczął się nowy rok dla Zespołu Wokalnego "Takt". Pierwszym z sukcesów jest Wyróżnienie w XXIII Niżańskim Spotkaniu z Kolędą "Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś...", które odbyło się w dniach 16-17 stycznia 2016r. w Niżańskim Centrum Kultury "Sokół". Spotkanie miało charakter przeglądu. W tegorocznej edycji do rywalizacji wokalnych stanęło 120 wykonawców. Organizator przyznał wokalistom i zespołom Wyróżnienia w postaci pamiątkowych statuetek będących wyrazem uznania dla talentu młodych artystów oraz formą zachęty do dalszej pracy twórczej.
Drugim sukcesem zespołu jest I miejsce w IX Międzypowiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych "Krzeszowskie Kolędowanie", który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie. W eliminacjach wstępnych wzięło udział 55 solistów oraz 15 zespołów spośród których Jury wyłoniło po 3 kandydatów w ośmiu kategoriach wiekowych. Podczas Gali Finałowej, która odbyła się 24 stycznia 2016r. nasz zespół utworem "Przekażmy sobie znak pokoju" wywalczył I miejsce.  Instruktorem prowadzącym Zespół
Wokalny "Takt" jest pani Dorota Nieradka. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych!!!

images/stories/16krz 2.jpgimages/stories/16krz. 1.jpg

images/stories/obraz3.png

images/stories/15kik11.jpg

images/stories/obraz3.png

W środę, 4 listopada 2015r., uczestniczki Warsztatów Wokalnych „Nutka”, które prowadzi p. Dorota Nieradka, reprezentowały Dom Kultury w Pysznicy w IV Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim. W konkursie wzięło udział 135 uczestników, którzy zaprezentowali się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III SP, klasy IV-VI SP oraz gimnazjum. Nasza wokalistka Julia Dziuba zdobyła Wyróżnienie w kategorii gimnazjum. Serdecznie gratulujemy!

images/stories/15_glogw.jpgimages/stories/15 go.jpg

 

images/stories/obraz3.png

Zespół Ludowy „Pyszniczanie” zdobył Wyróżnienie w II Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów „Bo radość jest w nas”, który odbył się 4 października 2015r w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

images/stories/zlp15.jpg

 

 

images/stories/obraz3.png

Zespół Taneczny „KIK” został nagrodzony w II Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „Taneczne Inspiracje” w Biłgoraju. serdecznie gratulujemy!!!

images/stories/kikbig15.jpg


images/stories/kikbig152.jpg

 

images/stories/obraz3.png

images/stories/jajko.jpg

Uczestnicy młodzieżowej grupy Rękodzieła Artystycznego „Supełek” zostali  nagrodzeni w IV Powiatowym Konkursie pt.”Pisanka Wielkanocna" zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach. Miejsca II w swych kategoriach wiekowych zajęły: Kornelia Wytrzęś i Kamila Ko chan, natomiast Kamil Bąk zdobył Wyróżnienie. Nagrodzeni uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz Nagrody.

Serdecznie gratulujemy!!

 

images/stories/obraz3.png

 

images/stories/15kik.jpg

 

images/stories/obraz3.png

Najnowsze sukcesy Zespołu Tanecznego "KIK"!

images/stories/pas14.jpg

images/stories/14kik.jpg


images/stories/obraz3.png

images/stories/00konin14.jpg

W dniach 4-8 czerwca 2014r. Zespół Taneczny „KIK” działający w naszej placówce wziął udział w 35 Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. W pierwszym dniu odbyły się eliminacje wstępne, w których wzięło udział 108 zespołów z kraju i zagranicy. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 77 formacji tanecznych i wśród nich znalazł się także nasz zespół. Festiwal to nie tylko pokazanie wspaniałego bogactwa układów tanecznych z różnych stron świata. Festiwal to przede wszystkim spotkania ludzi z różnych części Europy i spoza jej granic, wymiana doświadczeń i ciekawych przeżyć. To wspaniała przygoda która jest niezwykłym zwieńczeniem wielu tygodni a nawet miesięcy pracy instruktora prowadzącego z zespołem.

images/stories/obraz3.png

images/stories/gryf14.jpgimages/stories/gryf14c.jpgimages/stories/gryf14d.jpg

images/stories/gryf14b.jpg

Nasz Zespół Taneczny „KIK” odniósł kolejny sukces na podkarpackiej arenie tańca.  Układem tanecznym pn. „W szafie” wytańczył Srebrny Gryf w VI Podkarpackim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Złoty Gryf” 2014, który odbył się 22 marca w Domu Kultury „Mors” w Dębicy. W przeglądzie organizowanym pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego zespoły rywalizowały w tanecznych formach różnych w dwóch kategoriach wiekowych 7-12 lat i 13-18. Ta Nagroda jest wyrazem uznania dla ciężkiej pracy zespołu oraz ciekawych pomysłów choreograficznych instruktora prowadzącego – pani Teresy Śwideckiej - Węglarz. Serdecznie gratulujemy!

images/stories/obraz3.png

Uczestniczki Warsztatów Teatru „Kramik” działających w naszej placówce odniosły sukces w Powiatowym konkursie recytatorskim „LEŚMIANOWSKIE BAJDANIA’, który odbył się w dniu 4 marca br. W Gminnym Ośrodku Kultury w Bojanowie. W kategorii szkół podstawowych zaprezentowała się Julia Wandas z wierszem pt. „Dwoje Ludzieńków” oraz Oktawia Bzdyra w utworze „Romans”, natomiast w kategorii gimnazjum Magdalena Wandas, która wyrecytowała wiersz pt. „Dziewczyna”. Doceniając prezentacje naszych reprezentantów Organizatorzy przyznali I miejsce dla Julii Wandas oraz Wyróżnienie dla Magdaleny Wandas.Uczestniczki do konkursu przygotowała pani Monika Wandas. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

images/stories/02lb.jpgimages/stories/01lb.jpg

 

 

images/stories/obraz3.png

 

images/stories/45.jpg

W dniu 27 lutego 2014r. podczas uroczystości z okazji Powiatowego Dnia Animatora Kultury i Sportu Zarząd Powiatu Stalowowolskiego uhonorował osoby, które poprzez swoją działalność oraz osiągnięcia w dziedzine kultury i sportu przyczyniają się do promocji powiatu. W gronie nagrodzonych znalazł się Zespół Taneczny „KIK’ działający w naszej placówce pod okiem pani Teresy Śwideckiej - Węglarz. Zespół otrzymał Nagrodę w kategorii „Animator Kultury 2013” za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Serdecznie gratulujemy!

images/stories/45 2.jpg

images/stories/45 1.jpg

 

images/stories/obraz3.png

 

Zespół Taneczny „KIK” działający w naszej placówce zdobył III Nagrodę w IX Przeglądzie Zespołów Tańca Sportowego "Zapasy Taneczne 2014”, który odbył się w sobotę 8 lutego w hali Zespołu Szkół Nr 2 w Nisku. W tegorocznej edycji Przeglądu Zespołów Tańca Sportowego wzięło udział 21 drużyn, które zaprezentowały się w 4 kategoriach: show dance, cheerleaderki, gimnastyka artystyczna oraz street dance.

images/stories/obraz3.png

 

images/stories/03.jpg

 

images/stories/obraz3.png

 

images/stories/01.jpgimages/stories/02.jpg

 

images/stories/obraz3.png

 

images/stories/fotodyr1.jpgW dniu 30 września 2013r. Dyrektor Domu Kultury w Pysznicy pani Barbara Żywczak za liczne inicjatywy kulturalne i społeczne na rzecz dzieci, młodzieży i wszystkich mieszkańców gminy Pysznica oraz kultywowanie regionalnych tradycji otrzymała od Redakcji Magazynu Nadsańskiego „Nasz Czas” tytuł oraz statuetkę „CZŁOWIEK NASZEGO CZASU 2012-2013”. Jest to kolejne bardzo ważne wyróżnienie dla Pani Dyrektor, które świadczy o jej zaangażowaniu w kształtowanie postaw młodych ludzi i trosce o dobro kultury naszych czasów i przyszłych pokoleń.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

images/stories/obraz3.png

Pani Barbara Żywczak Dyrektor Domu Kultury w Pysznicy otrzymała Złoty Medal Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który jest nagrodą za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa nadawaną po 30 latach pracy. Uroczyste wręczenie odznaczeń odbyło się 10 września 2013r. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. W imieniu Prezydenta RP medale wręczyła i pogratulowała uhonorowanym pani Małgorzata Chomycz-Śmigielska - wojewoda podkarpacki.
Serdecznie gratulujemy odznaczenia, które jest wyrazem uznania za to, co Pani robi na co dzień, za rzetelną i aktywną pracę na rzecz społeczności lokalnej wyrażającą się w kierowaniu i organizowaniu życia kulturalnego naszego regionu.

images/stories/obraz 008.jpg

 

images/stories/obraz3.png

images/stories/dsc_0005.jpg

W dniu 22 marca 2013r. Zespół Pieśni i Tańca "Pyszniczanie" reprezentował Dom Kultury w Pysznicy w IV Wojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego "Garniec" w Łańcucie. Na scenie Miejskiego Domu Kultury zespół zaprezentował tańce rzeszowskie w II kategorii wiekowej oraz tańce góralskie "Sarna Żywiec" w III kategorii wiekowej. Za swoje prezentacje "Pyszniczanie" otrzymali Wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy

·

 

 

images/stories/obraz3.png

images/stories/dsc_0006.jpg

images/stories/jedlicze 19.03.13.jpg

 

Zespół Tańca "KIK" wziął udział w IV Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych Jedlicze 2013, który odbył się 19 marca 2013r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu. Zespół zaprezentował układ taneczny pt. "Naiwne pajacyki", za który otrzymał Wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

 

images/stories/obraz3.png

images/stories/dsc_0147.jpg

 


images/stories/srebrny gryf1.jpg

 

 

 

Dnia 17 marca br. Zespół Tańca „KIK” swoim układem tanecznym pn. „Naiwne pajacyki” wytańczył II miejsce w V Podkarpackim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych ZŁOTY GRYF w Dębicy. Serdecznie gratulujemy wygranej!

 

images/stories/obraz3.png

 

images/stories/img_2814 - kopia.jpg
fot. Mariusz Biel

Na zdjęciu: Starosta stalowowolski pan Robert Fila, pani Jadwiga Ciba-Powęska,
pani Barbara Żywczak, pan Marek Zaremba, pan Marek Kopera

images/stories/dsc_0693.jpg

W dniu 1 marca 2013 r. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli odbyło się wręczenie nagród z okazji Powiatowego Dnia Animatora Kultury i Sportu. Dyrektor Domu Kultury w Pysznicy pani Barbara Żywczak otrzymała nagrodę w kategorii Animator Kultury 2012 za promowanie i zachowanie dziedzictwa kulturowego, a także za działania inicjatorskie na rzecz upowszechniania nowych form działalności kulturalnej w środowisku lokalnym.
Wszyscy pracownicy Domu Kultury w Pysznicy składają Pani Dyrektor najszczersze gratulacje jednocześnie życząc dalszych, owocnych działań na niwie kultury oraz wytrwałości w realizacji zamierzonych planów. Mamy nadzieję, że otrzymana nagroda stanowi uhonorowanie dotychczasowych osiągnięć oraz będzie zachętą do dalszej pracy.

 

images/stories/obraz3.png

 

images/stories/dsc_0417.jpgimages/stories/krzeszw.jpg

Nasze wokalistki z Warsztatów Wokalnych "Nutka" zdobyły nagrody w VI Międzypowiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych "Krzeszowskie Kolędowanie 2013", który odbył się 27 stycznia 2013r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie. W kategorii klas IV-VI Kasia Podgórska zdobyła III miejsce, natomiast Zespól Wokalny "Nutka" w swojej kategorii zajął II miejsce. Naszym wokalistkom gratulujemy osiągniętych sukcesów.

 

images/stories/obraz3.png

 

W dniu 21 kwietnia 2012r. Zespół Tańca "KIK" prowadzony przez panią Teresę Świdecką - Węglarz zdobył  wyróżnienie za osobowość estradową w XVIII Ogólnopolskich Konfrontacjach Zespołów Tanecznych w Małogoszczy. Zespół zaprezentował się z układem tanecznym pt. „W ulu”. Rywalizacja była ogromna, bowiem w ich kategorii wiekowej wzięło udział 32 zespoły z całej Polski.

images/stories/obraz3.png

 

Sukces naszego Zespołu Tańca "KIK" w Dębicy.

 

images/stories/medal.jpg

 

images/stories/zlotygryf.jpg

 

W dniu 17 marca 2012r. Zespół Tańca "KIK" prowadzony przez panią Teresę Świdecką-Węglarz zdobył  w IV Podkarpackim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych główną nagrodę - "Złoty Gryf" w kategorii 7-12 lat oraz wyróżnienie w kategorii 13-18 lat.

images/stories/dyplom.jpg

Poprawiony: czwartek, 27 czerwca 2019 07:57