XIX Dożynki Powiatu Stalowowolskiego

Opublikowano: 20 czerwca 2018

Obchody XIX Dożynek Powiatu Stalowowolskiego rozpoczęła o godzinie 13 uroczysta Msza Święta Dziękczynna w Kościele Parafialnym Podwyższenia Świętego Krzyża i świętego Jana Chrzciciela w Pysznicy. Następnie dożynkowy korowód z udziałem Grup Wieńcowych, Orkiestry Dętej Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, zespołów artystycznych, przedstawicieli władz i społeczności lokalnych gmin powiatu oraz zaproszonych gości udał się na teren Gminnego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego i Kulturalnego w Pysznicy, gdzie rozpoczęły się uroczystości, które oficjalnie otworzyli wójt gminy Pysznica pan Tadeusz Bąk oraz starosta stalowowolski pan Janusz Zarzeczny. Starostowie Dożynek: pani Bożena Molawka oraz pan Janusz Bąk przekazali symboliczny kosz darów oraz bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbiorów, a następnie przedstawiciele władz powiatowych i gminnych częstowali chlebem wszystkich zebranych.  W dalszej części programu wręczono dary dożynkowe gospodarzom i odznaczenia wyróżniającym się rolnikom z terenu powiatu stalowowolskiego. Nagrodzeni zostali także laureaci konkursu „Sołtys Roku 2018”. Nie zabrakło również prezentacji Grup Wieńcowych. W części artystycznej w widowisku obrzędowym pt. „Żniwne wołanie” zaprezentowały się zespoły z Domu Kultury w Pysznicy. Gwiazdą tegorocznych dożynek był Zespół „ANDRE”. Po nim organizatorzy zaprosili na festyn dożynkowy z zespołem „Masters”.