Styczeń 2016 – Sukcesy Zespołu Wokalnego „Takt”


Opublikowano: 26 stycznia 2016

Zespół Wokalny "Takt" wraz z instruktorem prowadzącym. /od lewej/: Katarzyna Podgórska, Dominika Swara, Julia Dziuba, Kamila Kochan oraz pani Dorota Nieradka

Dwoma sukcesami zaczął się nowy rok dla Zespołu Wokalnego „Takt”. Pierwszym z sukcesów jest Wyróżnienie w XXIII Niżańskim Spotkaniu z Kolędą „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś…”, które odbyło się w dniach 16-17 stycznia 2016r. w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół”. Spotkanie miało charakter przeglądu. W tegorocznej edycji do rywalizacji wokalnych stanęło 120 wykonawców. Organizator przyznał wokalistom i zespołom Wyróżnienia w postaci pamiątkowych statuetek będących wyrazem uznania dla talentu młodych artystów oraz formą zachęty do dalszej pracy twórczej.
Drugim sukcesem zespołu jest I miejsce w IX Międzypowiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Krzeszowskie Kolędowanie”, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie. W eliminacjach wstępnych wzięło udział 55 solistów oraz 15 zespołów spośród których Jury wyłoniło po 3 kandydatów w ośmiu kategoriach wiekowych. Podczas Gali Finałowej, która odbyła się 24 stycznia 2016r. nasz zespół utworem „Przekażmy sobie znak pokoju” wywalczył I miejsce.  Instruktorem prowadzącym Zespół Wokalny „Takt” jest pani Dorota Nieradka. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych!!!