Kwiecień 2012r. – Wyniki konkursu


Opublikowano: 24 kwietnia 2012

W dniu 15 kwietnia 2012 r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Pysznicy odbyło się rozstrzygnięcie VII Gminnego Konkursu Rękodzieła Artystycznego „Igłą i nitką malowane”.

Konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy i nie tylko. W tegorocznej edycji bowiem uczestniczyły również mieszkanki Stalowej Woli.

W konkursowych zmaganiach wzięło udział 15 osób, które zgłosiły 54 prace. Komisja Artystyczna powołana przez Organizatora postanowiła przyznać:

NAGRODĘ WÓJTA GMINY PYSZNICA: – Pani Małgorzacie Pleśniak
NAGRODĘ PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY PYSZNICA – Pani Joannie Jagieło
NAGRODĘ DYREKTORA DOMU KULTURY W PYSZNICY– Pani Annie Jasińskiej

oraz

WYRÓŻNIENIE – Pani Renacie Skrzypek

Ponadto Komisja przyznała 3 NAGRODY ufundowane przez Panią Krystynę Maziarz-Reczek, właścicielkę Pasmanterii „Szpileczka” mieszczącej się przyul. K.E.N 11 w Stalowej Woli.

Nagrody otrzymały:

I NAGRODĘ – Pani Ilona Burdzy
II NAGRODĘ – Pani Ludmiła Skrzypek
III NAGRODĘ – Pani Grażyna Zych

Wszystkie osoby biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Uroczystego wręczenia Nagród dokonali: pan Tadeusz Bąk – Wójt Gminy Pysznica, pan Aleksander Jabłoński – Zastępca Wójta Gminy Pysznica, pani Krystyna Maziarz – Reczek- właścicielka Pasmanterii „Szpileczka” w Stalowej Woli oraz pani Barbara Żywczak – Dyrektor Domu Kultury w Pysznicy.

Prace zgłoszone do konkursu prezentowane są w wystawie, która czynna będzie do 15 maja br. w godzinach otwarcia domu kultury.

Galę wręczenia nagród uświetnił spektakl „Moralność Pani Dulskiej” w wykonaniu aktorów Teatru „Kontynuacja” z Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”. Spektakl spotkał się z dużym uznaniem publiczności, która nagrodziła pracę aktorów gromkimi brawami.

Kolejna edycja konkursu odbędzie się za dwa lata. Serdecznie zapraszamy do udziału.