9 lutego 2015r. – Szachowe Ferie dla Juniorów

Opublikowano: 9 lutego 2015

W dniu 9 lutego 2015 roku w Domu Kultury w Pysznicy w ramach „Szachowych Ferii dla Juniorów” został rozegrany otwarty turniej szachowy. Zawody zostały zorganizowane przez Wójta Gminy Pysznica, Dyrektora Domu Kultury w Pysznicy oraz Katolicki Klub Sportowy Victoria w Stalowej Woli. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, każdy z zawodników miał na partię 15 minut. W zawodach łącznie wzięło udział 21dzieci z Pysznicy, Jastkowic i Stalowej Woli. Celem turnieju było alternatywne spędzenie czasu wolnego na feriach szkolnych, popularyzacja gry szachowej w lokalnym środowisku, a także zachęcanie do aktywności umysłowej oraz wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Wszyscy uczestnicy turnieju dostali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze, natomiast zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez Wójta Gminy Pysznica – pana Tadeusza Bąka oraz Dyrektora Domu Kultury w Pysznicy – panią Barbarę Żywczak. Pani Dyrektor na zakończenie turnieju podziękowała wszystkim za zaangażowanie w realizację tego przedsięwzięcia, w szczególności uczestnikom za udział w rozgrywkach i jednocześnie życzyła im dalszych sukcesów w tej królewskiej grze.

Wyniki turnieju:

Po 7 rundach I miejsce uzyskał reprezentant Katolickiego Klubu Sportowego VICTORIA w Stalowej Woli – Kacper Kłok zdobywając 7,0 pkt., II miejsce zajęła Aneta Gemzik z Katolickiego Klubu Sportowego VICTORIA (uzyskując 5,5 punktów), natomiast III miejsce zdobył Mateusz Krakowski reprezentant Klubu „Szachmistrza” z Domu Kultury w Pysznicy uzyskując 5,0 punktów. Kolejne miejsca zajęli: 4 – Michał Soja (4,5 pkt.), 5 – Karol Żak ( 4,0 pkt.) z Katolickiego Klubu Sportowego VICTORIA, 6 – Przemysław Paleń ( 4,0 pkt.) z Jastkowic.