21 grudnia 2012r. – Spotkanie Opłatkowe


Opublikowano: 24 grudnia 2012

W dniu 21 grudnia 2012r. w sali widowiskowej naszej placówki odbyło się Spotkanie Opłatkowe dla pracowników instytucji z terenu Gminy Pysznica. Po słowach modlitwy oraz życzeniach na scenie zaprezentował się Zespół Ludowy „Pyszniczanie”, a także wokalistki z Warsztatów Wokalnych „Nutka”. Dodatkową atrakcją spotkania były płyty CD wydane przez Dom Kultury w Pysznicy, którymi obdarowani zostali uczestnicy uroczystości.

Na pierwszą płytę pt. „Na pysznicką ziemię w grudniu o północy przyszło Małe Dziecię w całej swojej mocy” złożyły się kolędy i pastorałki w wykonaniu Zespołu Ludowego „Pyszniczanie”, Zespołu Wokalnego „Takt”, Zespołu Wokalnego „Nutka”, a także solowe nagrania dziewcząt z w/w zespołów. warto podkreślić, że świąteczną edycję płyty CD zrealizowano przy wsparciu finansowym Wójta Gminy Pysznica pana Tadeusza Bąka.

Druga płyta nosi tytuł „15 lat minęło…” i jak sama nazwa wskazuje została wydana z okazji Jubileuszu 15-lecia działalności Zespołu Ludowego „Pyszniczanie”. Składają się na nią autorskie utwory, które na stałe wpisały się w repertuar twórczości artystycznej Zespołu.